Akademia Rozwoju. Rusza nowy program społeczno-rozwojowy dla kobiet, które chcą wziąć los w swoje ręce

Patronat specjalny
Ruszyły zapisy do ogólnopolskiego programu Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju – Akademia Rozwoju. Jest on skierowany do kobiet z mniejszych miejscowości, które pomimo trudniejszej sytuacji społecznej i zawodowej, chcą aktywnie działać i zdobywać nowe umiejętności. Na uczestniczki programu czeka 600 godzin bezpłatnych warsztatów online i konsultacji merytorycznych z edukatorkami, mentorami i ekspertami z rynku pracy. Celem jest wzmocnienie kobiet i zmotywowanie ich do działania. Udział w Akademii Rozwoju Kobiet jest całkowicie bezpłatny.

Program Akademia Rozwoju powstał, aby zwiększać szanse i pokazywać możliwości rozwoju kobietom, które z różnych powodów pozostają mniej aktywne w życiu społecznym i zawodowym. Skierowany jest do kobiet od 18 roku życia, zamieszkujących w mniejszych miejscowościach. Uczestniczki Programu otrzymają możliwość udziału w pełni bezpłatnych kursach i szkoleniach internetowych. Jak wyjaśniła Magdalena Grzankowska, prezes zarządu Fundacji PFR, program stanowi szansę szczególnie dla tych kobiet, którym dotychczas sytuacja materialna bądź społeczna uniemożliwiała pełną samorealizację.

– Do udziału w Programie zapraszamy wszystkie kobiety, niezależnie od wieku czy sytuacji życiowej. Będziemy stwarzać warunki, w których każda uczestniczka otrzyma nowe kompetencje i poczuje sprawczość, nauczy się samodzielnie poruszać w sieci i korzystać z dostępnych tam aplikacji – mówi Magdalena Grzankowska, Prezes Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju.

Akademia Rozwoju. Skorzystaj z trampoliny

W programie może wziąć udział 1200 kobiet z mniejszych miejscowości czy terenów wiejskich. Od uczestniczek nie jest wymagane żadne doświadczenie i wiedza z obszarów tematycznych, które obejmują warsztaty i kursy. Wszystkie zajęcia są prowadzone online, a do udziału w nich potrzebny jest jedynie podstawowy sprzęt – komputer bądź tablet − z dostępem do Internetu. Dodatkowo, wszystkie aplikacje, z których będą korzystać uczestniczki podczas warsztatów i których obsługi będą się uczyć, są dostępne open source i nie wymagają żadnych opłat, abonamentów ani innych długotrwałych zobowiązań finansowych.

Uczestniczki Akademii Rozwoju dowiedzą się, w jaki sposób zaplanować i założyć działalność gospodarczą korzystając z nowych technologii, jak stworzyć stronę internetową swojej firmy, jak ze swoimi pomysłami i pasjami „wyjść w świat”, a także realizować swoje pomysły na projekty społeczne i biznesowe z wykorzystaniem metody myślenia projektowego (design thinking).

– Pandemia najmocniej uderzyła w kobiety − zarówno jeżeli chodzi o sytuację na rynku pracy, jak i potrzebę godzenia kariery zawodowej z dodatkowymi obowiązkami domowymi. Wyjątkowo boleśnie zmiany te odczuły te z nich, które z różnych powodów już wcześniej doświadczały wykluczenia. Akademia Rozwoju to dla nich możliwość zdobycia samodzielności, ale i rozwoju osobistego – satysfakcję przynieść może bowiem nie tylko posiadanie własnej firmy, ale również zaangażowanie w wolontariat czy działalność społeczną” – mówiła podczas ogłoszenia startu Akademii Rozwoju Dominika Wiśniewska, menadżerka do spraw partnerstw oraz społeczności w Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju.

Technologia ułatwia kontakty

Głównym partnerem projektu jest międzynarodowa organizacja charytatywna Google.org. Magdalena Dziewguć, Country Director Google Cloud Polska zwraca uwagę na ogromną wartość jaką są nowe technologie i powszechny dostęp do internetu. Bez wychodzenia z domu można się kontaktować z całym światem i realizować swoje pasje.

– Technologie stają się coraz powszechniejsze i prostsze, a sprawne korzystanie z nich leży obecnie w zasięgu każdego z nas. Dzięki temu globalne narzędzia mogą pomagać w rozwiazywaniu lokalnych wyzwań i problemów. Jeżeli masz w głowie jakiś plan na własny biznes, chcesz wykorzystać posiadane talenty i umiejętności, szukasz kontaktu z kobietami, które osiągnęły sukces i chcą się dzielić swoimi radami oraz doświadczeniami – to właśnie oferuje Akademia Rozwoju” – przekonuje Magdalena Dziewguć, Country Director Google Cloud Polska.

Aplikuj do Akademii Rozwoju

Rejestracja do Programu odbywa się poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie fundacjapfr.pl/akademia_rozwoju. Dzięki rejestracji, każda z uczestniczek otrzyma dostęp do zajęć i dodatkowych materiałów edukacyjnych. Ponadto, osoby zarejestrowane w Programie zostaną zaproszone do udziału w wydarzeniach społecznościowych – spotkaniach z mentorami, coachami – podczas których otrzymają dodatkowe wsparcie motywacyjne i szansę na wzmocnienie swoich relacji społecznych i biznesowych.

Partnerami Programu są: Centralny Dom Technologii, Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet, Her Impact, Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej, Mamo Pracuj, PFR Innowacje, Evaluation for Government Organizations, Women In AI.

Patronat medialny nad Programem objęli: ONA Strona Kobiet oraz Polska Press Grupa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nakarm psiaka, zgarnij kwiatka: Rozmowa Adrianem Meyerem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet