Spis treści
Automasaż twarzy – dlaczego warto go stosować?
Automasaż twarzy i głowy to genialny sposób na zrelaksowanie i odprężenie ciała. Może także stanowić wprowadzenie do automasażu pozostałych części ciała. Jego zrobienie nie jest skomplikowane i, co istotne, nie trzeba posiadać uprawnień masażysty, aby go stosować. Taka forma masażu stanowi antidotum na stresy dnia codziennego, nie zajmuje dużo czasu, a przede wszystkim - jest bardzo przyjemna. Podpowiadamy, jak można wykonać masaż twarzy, jaki powinien być kierunek masowania oraz jakie techniki warto stosować.
– Masaż usuwa napięcie, zmęczenie i stres. Odpręża mięśnie, pobudza krążenie krwi, a tym samym poprawia koloryt twarzy. Rozluźnia, usuwa irracjonalny niepokój i pobudzenie oraz poprawia samopoczucie. Świetnie przygotowuje skórę twarzy na przyjęcie składników aktywnych z kosmetyków – mówi Stronie Kobiet Kasia Bem, nauczycielka jogi i automasażu twarzy oraz autorka książek: „Happy Uroda. Piękno jest w Tobie”, „Happy detoks. Jedz, oddychaj i kochaj (siebie)” i „Happy Life. Sztuka Odpuszczania”.
Automasaż twarzy nie tylko posiada właściwości relaksujące, ale też pomaga ujędrnić skórę i nadaje jej sprężystości. Z wiekiem nasza skóra zaczyna produkować coraz mniej kolagenu, przez co robi się coraz bardziej wiotka. Za pomocą technik automasażu możemy spowolnić proces starzenia i korzystnie wpłynąć na zdrowszy wygląd cery. Dzięki regularnym masażom i ćwiczeniom mięśni twarzy skóra stanie się lepiej napięta, a także nabierze więcej blasku. Masując twarz, pobudzamy krążenie limfy i krwi, dzięki czemu poprawiamy jej dotlenienie.
Efekty, jakie niesie ze sobą automasaż twarzy, szczególnie przypadną do gustu kobietom, którym zależy na spłyceniu zmarszczek i bruzd oraz zapobieganiu pojawianiu się nowych. Wśród zalet automasażu twarzy wymienia się:
- wygładzenie zmarszczek i bruzd,
- zapobieganie tworzeniu się nowych zmarszczek,
- spowolnienie efektów starzenia,
- zmniejszanie obrzęków,
- poprawę ukrwienia skóry,
- efekty liftingujące,
- pobudzenie organizmu do produkcji kolagenu i elastyny,
- relaks.
Masuj nie tylko twarz, ale i głowę
Techniki automasażu twarzy warto stosować bez względu na płeć i wiek. Najlepiej jest nauczyć się ich podczas warsztatów na żywo, ale osoby początkujące mogą także poszukać inspiracji w Internecie, np. na YouTubie i Instagramie. Twarz można masować[/a]:
- dłońmi,
- opuszkami palców,
- wewnętrznymi stronami palców,
- wierzchem palców,
- krawędziami palców,
- przyrządami do masażu twarzy.
Opuszkami palców, palcami oraz dłońmi warto także wymasować głowę. Taka usługa jest m.in. wykonywana w ramach zabiegów w profesjonalnych salonach masażu. Głowę masujemy od strony linii przebiegającej na jej środkowej części w kierunku zewnętrznym, wykonując ruchy po łuku. Jeżeli masaż tej części ciała jest wykonywany pod koniec masażu ciała, zanim do niego przystąpimy, należy umyć ręce i pozbyć się z nich resztek oleju do masażu.
Chociaż początkowo niektóre osoby mogą odnosić się sceptycznie do pomysłu masowania sobie skóry twarzy, to już jeden zabieg wystarczy, aby pokochać tę formę relaksu. Kasia Bem przygodę z automasażem radzi zacząć od kilku prostych gestów.
Jak przygotować się do zabiegu i wymasować twarz?
W rozmowie ze Stroną Kobiet Kasia Bem podkreśla, że przed pierwszym automasażem twarzy warto zdobyć podstawową wiedzę na jego temat. Podzieliła się z nami wskazówkami, jak przygotować skórę do masowania:
– Zanim przystąpisz do ćwiczeń, poznaj podstawowe zasady automasażu:
- Automasaż zawsze wykonuj na oczyszczonej twarzy, po nałożeniu kremu lub olejku, by nie naciągać skóry.
- Przed rozpoczęciem masażu energicznie potrzyj dłonie, aż do uczucia rozgrzania oraz wyciągnij ręce do góry i rozluźnij nadgarstki, obracając nimi.
- Zanim przystąpisz do masażu, krem lub olejek rozetrzyj w dłoniach.
- Zrelaksuj się, zbliżając dłonie do nosa i wykonując kilka głębokich oddechów.
- Dla trwałego efektu masuj twarz, najlepiej 2 razy dziennie, rano i wieczorem. Poprawę wyglądu zauważysz już po pierwszej sesji.
Na początek instruktorka zaleca nauczenie się kilku prostych gestów. Można wykonywać je samodzielnie, w domowym zaciszu. Przyniosą one odprężenie nie tylko skórze, ale również nam.
Więcej pomysłów ma automasaż twarzy znajduje się na profilu Kasi Bem w serwisie YouTube lub na jej stronie internetowej. Joginka organizuje także warsztaty wyjazdowe, podczas których uczy, jak dbać o zdrowie, oferuje związane z well-being i zdrowym trybem życia szkolenia dla firm, prowadzi bloga i dzieli się z internatami przepisami na zdrowe jedzenie.
Masaż twarzy można wykonywać na sucho lub z olejkiem. Nie trzeba też robić go przed lustrem. Większe zrelaksowanie przyjdzie, gdy skupimy się na swoich wewnętrznych odczuciach i nie będziemy siebie obserwować. Jeżeli zdecydujemy się na masaż przy wykorzystaniu olejku, warto zaopatrzyć się w produkt na bazie naturalnych składników. Na rynku można znaleźć wiele tego rodzaju specyfików, oferowanych przez lokalne manufaktury.
Zadbaj o swoje włosy
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl
- Tak wygląda szara rzeczywistość żony Mroczka 4 miesiące po ślubie. Koniec bajki?
- Paweł Deląg tylko raz był bliski ślubu. Aktor zdradził nazwisko niedoszłej żony
- Przeżyła z mężem 40 lat. Nie wiedziała, że już nie żyje. Sama odeszła zaraz po nim
- Wachowicz ściągnęła makijaż i pokazała plamy na dłoniach! Ledwo da się ją rozpoznać