Kobiety solidarnie przeciwko gwałtom utworzą Krąg CISZY

red
Facebook/dziewuchy dziewuchom
Dziś o godzinie 21 w największych miastach Polski odbędzie się akcja mająca na celu wyrażenie współczucia i solidarności z ofiarami gwałtów, oraz sprzeciwu wobec zaniedbań prokuratorskich i ignorowaniu problemu wykorzystywania seksualnego kobiet.

W dniach 17-27 lipca 2017 roku w Łodzi doszło do drastycznej zbrodni wobec 26-letniej kobiety. Przez 10 dni była wielokrotnie gwałcona i bita przez 3 mężczyzn. Udało jej się uciec z mieszkania, w którym ją przetrzymywano i zawiadomić rodzinę. Kobieta trafiła do szpitala, przeszła szereg operacji, niestety pomimo tego w wyniku odniesionych obrażeń zmarła.

"Dnia 31 lipca zatrzymano sprawców, jednak doszło do zaniedbań, w wyniku których jednego z nich wypuszczono. Dopiero bezpośrednia interwencja Ministra Sprawiedliwości sprawiła, że aresztowano także trzeciego mężczyznę. Sprawcom grozi 15 lat więzienia. Wierzymy, że sądy, o które walczyłyśmy wydadzą sprawiedliwy wyrok!" - czytamy na wydarzeniach utworzonych na Facebooku.

"Nie jesteśmy w stanie obojętnie przejść obok tak ohydnych czynów wobec kobiet. Głośno pytamy, czy zawsze musi dojść do tragedii byśmy sprzeciwiali się takim zachowaniom? Czy istnieje sposób zwalczania kultury gwałtu w przestrzeni publicznej? Ta zbrodnia przelała czarę goryczy, dlatego tworząc krąg oraz łącząc się w ciszy, chcemy wyrazić swój sprzeciw."

Kobiety chcą stworzyć Krąg Ciszy, by oddać szacunek tragicznie zmarłej w wyniku gwałtu mieszkance Łodzi. Chcą jednocześnie wyrazić protest wobec wszystkich gwałtów, jednakże ta konkretna zbrodnia przelała czarę goryczy. Chcą solidarnie zaprotestować przeciwko gwałtom!

Krąg Ciszy zostanie utworzony w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Rzeszowie. Więcej informacji można uzyskać na stronie wydarzenia na Facebooku.

Czytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet