Lekcje religii w szkole? Tutaj chodzi na nie coraz mniej dzieci. Zobacz, gdzie rodzice wypisują dzieci z religii

asz
Zgodnie z prawem na lekcje religii się zapisuje, a nie z nich zwalnia (czyli: wyraża się wolę udziału w nich, a nie jest się zapisywanym "z automatu"). Katechezy są organizowane na życzenie rodziców lub pełnoletnich uczniów.Dane pochodzą z Annuarium Statisticum Ecclesiae in Polonia AD 2020 i dotyczą wszystkich rodzajów szkół publicznych w Polsce w roku szkolnym 2018/19. Podajemy procent uczniów, którzy uczęszczają na lekcje religii.Kliknij w kolejne zdjęcie >>>
Zgodnie z prawem na lekcje religii się zapisuje, a nie z nich zwalnia (czyli: wyraża się wolę udziału w nich, a nie jest się zapisywanym "z automatu"). Katechezy są organizowane na życzenie rodziców lub pełnoletnich uczniów.Dane pochodzą z Annuarium Statisticum Ecclesiae in Polonia AD 2020 i dotyczą wszystkich rodzajów szkół publicznych w Polsce w roku szkolnym 2018/19. Podajemy procent uczniów, którzy uczęszczają na lekcje religii.Kliknij w kolejne zdjęcie >>> Marzena Bugala/Polskapresse
Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego (ISKK) opublikował raport ze statystykami dotyczącego Kościoła w Polsce. Wśród wielu informacji na temat stanu polskiego Kościoła, znaleźć też można dane dotyczące tego, ile dzieci uczęszcza na lekcje religii. Temat katechezy w szkole wciąż budzi emocje, a zwolennicy przeniesienia religii do salek parafialnych to nie tylko osoby niewierzące, ale także niektórzy katolicy, w tym duchowni. Póki co jednak miejsce lekcji religii jest w szkołach, ale nie wszyscy uczniowie z nich korzystają. Zobacz, w których miejscach kraju najmniej dzieci uczestniczy w katechezie - kliknij w"zobacz galerię" powyżej.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata

Polecane oferty

* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Komentarze 7

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

s
szczecin

ja nie zamierzam marnować czasu i psychiki dziecka na te bujdy otumaniające

G
Gość
9 stycznia, 10:47, Tomek:

"W niektórych regionach Polski na religię nie chodzi nawet 25 proc. dzieci!"

A ten wykrzyknik drogi redaktorku to skąd? Czy jest jakiś obowiązek chodzenia na religię? Nadal nie dostrzegacie ogromnego problemu po stronie kościoła? Tak to ta instytucja, zadufana w sobie, wywyższająca się na każdym kroku, robi wszystko aby ją omijać szerokim łukiem.

O swoim kościele mówisz?

P
Przymusowy łożyciel
9 stycznia, 01:26, Romek:

Teraz możecie być tacy zachodni, nowocześni. Będziecie się [wulgaryzm]c, kraść i zabijac i da to wam prawdziwe szczęście.

Tak teraz chcielibyśmy ,żeby nasze pieniądze szły we właściwym kierunku takim jak rozwój szpitali, zakładów pracy , ośrodków opieki nad ludżmi starszymi i. t .p . a nie na hojne utrzymywanie bajko-opowiadaczy ,którzy to wszędzie muszą być obecni mimo ograniczeń ustawowych. Ale czy zdrowy człowiek na ciele i umyśle - zapisuje się do jakiejkolwiek sekty ?

Z
Zuza

Dziwi mnie postawa rodziców z Sulęcina. Oficjalnie wiadomo, że im przysłali w paczce Roberta z problemami z dziećmi, pochodzącego stąd z resztą i jakoś ani nikt się nie oburza, ani nie ma rewolucji. Pedofil co prawda w żadnej podstawówce nie pracuję, ale niefrasobliwość będzie trwać do pierwszego zgłoszonego gwałtu.

T
Tomek

"W niektórych regionach Polski na religię nie chodzi nawet 25 proc. dzieci!"

A ten wykrzyknik drogi redaktorku to skąd? Czy jest jakiś obowiązek chodzenia na religię? Nadal nie dostrzegacie ogromnego problemu po stronie kościoła? Tak to ta instytucja, zadufana w sobie, wywyższająca się na każdym kroku, robi wszystko aby ją omijać szerokim łukiem.

G
Gość

Dobra decyzja jak nie idzie na religie to nikt nie zgwalci dzieciaka.

H
Henryk

I po to trzeba walnąć 12 zdjęć? Dno i dwa metry mułu.

Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet