Nowe, nietypowe objawy koronawirusa: Niska temperatura ciała i ból oczu. Jak może jeszcze objawiać się COVID-19? Lista rzadszych objawów

Nicole Młodziejewska
Gorączka, kaszel, brak węchu czy smaku - to objawy zakażenia koronawirusem, o których mówi się od początku trwania pandemii. Jednak z biegiem czasu i z wzrastającą liczbą zakażeń samopoczucie chorych na COVID-19 wskazuje na to, że nie tylko dotychczas znane objawy nie występują u pacjentów, ale, co więcej, pojawiają się zupełnie nowe syndromy świadczące o zakażeniu. Do nietypowych objawów koronawirusa należą m. in. niska temperatura ciała - 35 stopni Celsjusza, ale także ból oczu. Sprawdź, jakie jeszcze nietypowe symptomy zakażenia koronawirusem pojawiają się u niektórych pacjentów?Zobacz objawy koronawirusa-->
Gorączka, kaszel, brak węchu czy smaku - to objawy zakażenia koronawirusem, o których mówi się od początku trwania pandemii. Jednak z biegiem czasu i z wzrastającą liczbą zakażeń samopoczucie chorych na COVID-19 wskazuje na to, że nie tylko dotychczas znane objawy nie występują u pacjentów, ale, co więcej, pojawiają się zupełnie nowe syndromy świadczące o zakażeniu. Do nietypowych objawów koronawirusa należą m. in. niska temperatura ciała - 35 stopni Celsjusza, ale także ból oczu. Sprawdź, jakie jeszcze nietypowe symptomy zakażenia koronawirusem pojawiają się u niektórych pacjentów?Zobacz objawy koronawirusa-->pixabay.com
Gorączka, kaszel, brak węchu czy smaku - to objawy zakażenia koronawirusem, o których mówi się od początku trwania pandemii. Jednak z biegiem czasu i z wzrastającą liczbą zakażeń samopoczucie chorych na COVID-19 wskazuje na to, że nie tylko dotychczas znane objawy nie występują u pacjentów, ale, co więcej, pojawiają się zupełnie nowe syndromy świadczące o zakażeniu. Do nietypowych objawów koronawirusa należą m. in. niska temperatura ciała - 35 stopni Celsjusza, ale także ból oczu. Sprawdź, jakie jeszcze nietypowe symptomy zakażenia koronawirusem pojawiają się u niektórych pacjentów?

Choć dotychczas przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia i sanepidu informowali o objawach koronawirusa, wymieniając głównie wysoką gorączkę, suchy kaszel i zmęczenie, to od początku pandemii lista symptomów COVID-19 zdecydowanie się wydłużyła.

Wraz z upływem czasu koronawirus przybierał różne postaci. Okazało się, że towarzyszącymi mu objawami mogą być także utrata smaku i węchu, a także duszności i problemy z oddychaniem. Co więcej, pojawiło się wiele przypadków bezobjawowych lub o bardzo lekkim przebiegu zakażenia koronawirusem.

W przestrzeni publicznej od 10 października musimy zakrywać usta i nos. Można to zrobić nie tylko za pomocą maseczki, ale też zakładając przyłbice lub komin szal, lub inną część odzieży. Nie ma wyjątków, nawet gdy chcemy coś zjeść czy wypić na ulicy. Trudno też jest palaczom - nie mogą zdjąć maseczki, by zapalić.Przejdź do następnego zdjęcia ------>

Gdzie za brak maseczki można dostać mandat? Sprawdź, w jakic...

Jak mówią lekarze, koronawirus jest nieprzewidywalny, a każdy pacjent może przechodzić zakażenie wirusem SARS-CoV-2 w zupełnie inny sposób i mieć odmienne objawy, w tym również te bardziej nietypowe.

Jak chronić oczy w czasie pandemii? Okulista odpowiada

Źródło: TVN

Niska temperatura ciała może być objawem koronawirusa

Wysoka gorączka była jednym z pierwszych objawów koronawirusa, o których dało się słyszeć jeszcze na początku pandemii. Wielu pacjentów skarżyło się, że ich termometry wskazują powyżej 38 stopni Celsjusza. Niejednokrotnie przypadki ze znacznie wyższą temperaturą trafiały na leczenie szpitalne.

Jednak w ostatnim czasie u części pacjentów infekcja koronawirusa nie wiązała się z gorączką. Wręcz przeciwnie. Wielu z zakażonych miało obniżoną temperaturę ciała, np. 35 stopni Celsjusza. W niektórych przypadkach towarzyszyło temu także duże osłabienie, a w skrajnych sytuacjach dochodziło nawet do omdleń.

Doktor Mirosława Wieczorek-Filipiak, lekarz rodzinny przyznaje, że niejednokrotnie spotkała się z przypadkami niskiej temperatury jako objaw zakażenia koronawirusem.

Koronawirusa można przechorować w warunkach domowych. Dotyczy to pacjentów bezobjawowych i skąpoobjawowych, u których wykryto COVID-19. O ile w przypadku tych pierwszych przyjmowanie leków nie jest konieczne, to pacjenci, którzy wykazują objawy, otrzymują od lekarzy rodzinnych wskazania, jak się leczyć. Rozmawiamy o tym z dr Violettą Fiedler-Łopusiewicz, lekarzem POZ. Zwraca ona uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii, m.in. by nie stawiać znaku równości między lekami z paracetamolem a np. ibuprofenem. To leki o kompletnie różnym zastosowaniu!Przejdź do następnego slajdu ------->

Sprawdź metody lekarzy rodzinnych na koronawirusa. Te leki i...

- Rzeczywiście, było kilku takich pacjentów, u których temperatura ciała była obniżona

- potwierdza Mirosława Wieczorek-Filipiak.

I dodaje: - Należy jednak zaznaczyć, że ostatnio objawy koronawirusa są dość niespecyficzne.

Ból oczu - nowy objaw koronawirusa?

Wśród nietypowych objawów koronawirusa znalazły się również te związane z oczami. Część osób zakażonych koronawirusem skarży się na bóle oczu czy problemy z reakcją na światło lub poruszaniem oczami.

Prof. Iwona Mozer-Lisewska, ordynator oddziału zakaźnego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. J. Strusia w Poznaniu, przyznaje, że w szpitalu nie miała jeszcze takiego przypadku. Jednak jej zdaniem może być to możliwe.

- Taki problem może wynikać z faktu, że wirus może wnikać przez spojówki. Należy jednak podkreślić, że jest to incydentalny objaw

- tłumaczy prof. Iwona Mozer-Lisewska.

W podobnym tonie wypowiada się na ten temat doktor Mirosława Wieczorek-Filipiak.

- Im więcej osób choruje, tym bardziej objawy stają się niespecyficzne. Miałam także pacjentów, którzy zgłaszali ból oczu i byli zakażeni koronawirusem. Zdarzało się również, że taki objaw pojawiał się u pacjenta bardzo skąpoobjawowego - podkreśla lekarz rodzinny.

Wśród problemów z oczami przy zakażeniu koronawirusem może występować także zapalenie spojówek lub zaczerwienienie oczu.

Nietypowe objawy zakażenia koronawirusem

Jak podaje na swojej stronie Światowa Organizacja Zdrowia objawy koronawirusa można podzielić na trzy grupy: najczęściej występujące - do niej należą gorączka, suchy kaszel i zmęczenie, jak również na objawy rzadko występujące i poważne.

Rzadziej występujące objawy:

  • ból mięśni
  • ból gardła
  • biegunka
  • zapalenie spojówek
  • ból głowy
  • utrata smaku lub węchu
  • wysypka skórna lub przebarwienia palców u rąk i stóp
Lekarze każdego dnia dowiadują się więcej o koronawirusie. Każdy przypadek COVID-19 ma indywidualny przebieg. U większości zakażonych osób rozwiną się objawy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu. Takie osoby wyzdrowieją bez konieczności hospitalizacji.Jak sprawdzić, czy przeszło się zarażenie koronawirusem w bezobjawowy sposób? Przedstawiamy TOP 7 najczęstszych fizycznych objawów, które mogą wskazywać, że właśnie miałeś koronawirusa.Sprawdź, czy je masz >>>

Koronawirus - czy już go miałeś? Zobacz, jak można to sprawd...

Poważne objawy:

  • trudności w oddychaniu lub duszności
  • ból lub ucisk w klatce piersiowej
  • utrata mowy lub zdolności ruchowych

Sprawdź też:

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze 9

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

D
DR

Pamiętajmy o tym, że termometry mają różne zakresy prawidłowego pokazywamnia wyniku. Zwłaszcza dla dzieci polecam ten:

https://labtrace.pl/sklep/bezkontaktowy-termometr-do-pomiaru-temperatury-ciala-covid-19/

G
Gość
12 listopada, 19:59, Gość:

Lekarz internista, specjalista medycyny paliatywnej, specjalista farmakologii klinicznej, dwukrotny zdobywca "Lekarza Roku"- Radosław Czosnowski:

"...Media szerzą przede wszystkim propagandę zagrożenia, propagandę klęski, wojny z wirusem i jakby te, przede wszystkim są złe wiadomości.

Co powoduje ogromny stres w społeczeństwie, co powoduje narastanie lęku, strachu, zaburzeń. Z praktyki, z mojej praktyki internistycznej, w ostatnich tygodniach widzę wśród pacjentów gwałtowny wzrost problemów lękowo- depresyjnych. Leki przeciwdepresyjne zaczynają iść jak ciepłe bułeczki, bo ci ludzie się po prostu boją..."

"Lekarz: lockdown NIE MA SENSU, to Szwedzi mieli rację! Radosław Czosnowski"

https://www.youtube.com/watch?v=ZEAAuX4Z8x0

Kolega Górniakowej

G
Gość
13 listopada, 10:41, abadon:

Gdyby koronawirus się rozpowszechnił i zachorowałoby 30 proc społeczeństwa..." ... jak dotąd nie zachorował nawet 1% społeczeństwa, nikt też na niego nie umarł, nie przeprowadzono ani jednej sekcji zwłok, która jednoznacznie by to potwierdziła.

" Wirus okazuje się być wrażlwiy na wiele znanych i dostępnych leków, powodują one zmniejszenie dolegliwości i skrócenie okresu choroby" - wystarczą leki przeciwgrypowe i witaminy C i D....do tego warzywa, owoce i kilka dni w ciepłym łóżeczku.

Epidemia strachu będzie trwała dopóty, dopóki nie zrozumiemy, że mamy okupanta na Wiejskiej, którego głównym zadaniem jest wymordowanie jak największej ilości Polaków, zanim pozostali przy życiu nie wywieszają ich na drzewach.

Dodam jeszcze , że jest jeszcze jeden objaw . Bardzo poważny . Niestety słabo rokujący . To przewlekła psychoza z cechami omamów schizofrenicznych . Adolf abadon to ma . Ma urojenia negacyjne z nieustannym psychotrollowaniem na forum . Już 10 miesięcy w amoku .

G
Gość

PISZECIE TU O NORMALNEJ GRYPIE.. W NORMALNEJ GRYPIE NIGDY NIE MIAŁEM TAK ŻEBY NIC NIE CZUĆ I NIE MIEĆ SMAKU NIGDY NIE PIEKŁ MNIE JĘZYK I NIGDY NIE BOLAŁY MNIE OCZODOŁY I OCZY.

G
Gość

BÓL OCZU JAK SIĘ PATRZY W GÓRĘ W DÓŁ I NA BOKI PIECZENIE JĘZYKA DRESZCZE POTY SUCHOŚĆ W GARDLE KASZEL KATAR KICHANIE WOLNE STOLCE LUŹNE TEMPERATURA ZAZWYCZAJ OD 37,5 DO 38,5 BÓLE MIĘŚNI KRĘGOSŁUPA BÓLE W KLATCE MROWIENIE CIAŁA TWARZY RĘKI NOGI SZUMY USZNE BÓLE GŁOWY STRASZNE OBJAWÓW JEST WIELE. LECZENIE : ŁÓŻKO WIETRZENIE POKOJU WITAMINCA C 2000 MG CODZIENNIE PRZEZ 14 DNI WITAMINA D3MK7 CODZIENNIE MAGNEZ CYNK SELEN CZOSNEK DWA ZĄBKI DZIENNIE MIÓD MLEKO CEBULA HERBATA DUŻO HERBATY I WODY MINERALNEJ CYTRYNA HERBATKI NA GRYPĘ MOŹE TEŻ POMÓC LEK Z AMOXYCYKLINĄ MNIE POMÓGŁ.

G
Gość
12 listopada, 19:59, Gość:

Lekarz internista, specjalista medycyny paliatywnej, specjalista farmakologii klinicznej, dwukrotny zdobywca "Lekarza Roku"- Radosław Czosnowski:

"...Media szerzą przede wszystkim propagandę zagrożenia, propagandę klęski, wojny z wirusem i jakby te, przede wszystkim są złe wiadomości.

Co powoduje ogromny stres w społeczeństwie, co powoduje narastanie lęku, strachu, zaburzeń. Z praktyki, z mojej praktyki internistycznej, w ostatnich tygodniach widzę wśród pacjentów gwałtowny wzrost problemów lękowo- depresyjnych. Leki przeciwdepresyjne zaczynają iść jak ciepłe bułeczki, bo ci ludzie się po prostu boją..."

"Lekarz: lockdown NIE MA SENSU, to Szwedzi mieli rację! Radosław Czosnowski"

https://www.youtube.com/watch?v=ZEAAuX4Z8x0

W czym mieli rację? Bo sami zmieniają kurs, i pochowali jednak sporo ludzi.

Inna sprawa, że media piszą to, co się klika, a klika się strach, smutek, panika. no to piszą, a my klikamy, więc oni piszą.

kliki, kliki się w NTO tylko liczą.

G
Gość
12 listopada, 17:16, Gość:

Ból doopy, że jedna coraz więcej ludzi otwiera oczy i zaczyna mysleć, że żadnej pandemii nie ma. Jest zwyczajna sezonowa infekcja wirusowa. Jak od lat. Z różnym natężeniem i różną śmiertelnością. Ale jeszcze nikt nigdy takie szopki jak teraz nie odstawiał...

Co roku ludzie chorują tylko w tym roku zaczęli ich liczyć...

G
Gość
12 listopada, 17:17, marko:

A tymczasem niemieccy lekarze: „czas położyć kres maszynie strachu Covid-19”:

https://www.odkrywamyzakryte.com/niemieccy-lekarze-covid-19/



"Konferencja niemieckich lekarzy o pandemii koronawirusa w Niemczech i na świecie polski lektor"

https://www.cda.pl/video/520269669

j
joł
12 listopada, 13:43, opolanin:

Aż boję się następnych artykułów, bo mnie ostatnio strasznie swędzi w tyłku

u mnie podobnie i dodatkowo brak czucia w zwieraczach. Strach puścić bąka bo nie wiadomo czy poleci coronakleks czy coronagaz.

Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet