Orzechy włoskie to genialny składnik domowych kosmetyków. Zamaskują siwe włosy i zlikwidują wypryski na twarzy

Katarzyna Dębek
Jak wykorzystać orzechy włoskie w domowej pielęgnacji skóry twarzy i włosów? Sprawdź, dlaczego jest to cenny składnik maseczek i płukanek
Jak wykorzystać orzechy włoskie w domowej pielęgnacji skóry twarzy i włosów? Sprawdź, dlaczego jest to cenny składnik maseczek i płukanek Freepik
Domowe kosmetyki, które w swoim składzie mają orzechy włoskie, zbawiennie działają na regenerację naskórka. Dodatkowo opóźniają procesy starzenia się skóry, wspomagają wzrost włosów i pomagają dbać o ich nienaganny wygląd. Zobacz przepisy na maseczki i płukanki, które zrobisz samodzielnie.

Spis treści

Zobacz przepisy na maseczki z wykorzystaniem orzecha włoskiego

Orzechy włoskie to nie tylko smaczna i zdrowa przekąska, która powinna stać się składnikiem codziennej diety. Wykorzystywane są również w branży kosmetycznej. Dzięki ich brązującym właściwościom można je znaleźć w składzie kremów samoopalających. Stosowane są także w szamponach i naturalnych farbach do włosów. Idealnie sprawdzą się jako jeden z produktów domowych zabiegów pielęgnacyjnych.

Właściwości orzechów włoskich

Orzechy włoskie zawierają dużo błonnika pokarmowego i świetnie zaspakajają głód. W swoim składzie mają prawie 70 proc. tłuszczów (w tym kwasy omega 3). 100 gramów orzechów włoskich dostarcza aż 654 kalorii, jednak aby korzystać z ich licznych właściwości, wystarczy zjeść kilka/kilkanaście sztuk dziennie. Co jeszcze zawiera ten produkt? Imponującą dawkę manganu i miedzi, a ponadto magnezu, fosforu, żelaza, cynku, wapnia oraz witaminy, m.in.:

  • B6,
  • B1,
  • B2,
  • B3,
  • B5,
  • kwas foliowy.

Ponadto orzechy włoskie działają przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo. Wspomagają pracę układu nerwowego oraz układu krążenia, a także regulują poziom cholesterolu we krwi. Mają również zbawienny wpływ na skórę i włosy. I to właśnie na tym skupimy swoją uwagę i podpowiemy, jak je wykorzystać w domowej pielęgnacji.

Jak pozbyć się zmarszczek pod oczami? Oto skuteczne sposoby

Jak pozbyć się zmarszczek pod oczami? Oto skuteczne sposoby

Ze zmarszczkami pod oczami możesz skutecznie walczyć nie tylko profesjonalnymi zabiegami, ale także i domowymi sposobami. Sprawdź, jaki krem przeciwzmarszczkowy wybrać i jak ukryć bruzdy na twarzy mak...

Katarzyna Dębek
Katarzyna Dębek

Orzechy włoskie poprawią wygląd skóry twarzy

Wyciąg z orzecha włoskiego zawiera cynk i substancje o działaniu przeciwbakteryjnym i ściągającym. Dlatego jest składnikiem kosmetyków dedykowanych do cery tłustej i trądzikowej. Ale nie tylko. Dobrze się sprawdzi również dla skóry dojrzałej, a to za sprawą pochodzących z orzechów witaminy A i E oraz koenzymu Q10. A one zwalczają wolne rodniki, zatrzymują wodę w komórkach skóry, dodają jej energii i pobudzają procesy odnowy. Naturalny barwnik – juglon, który znajduje się w orzechach włoskich, jest wykorzystywany w balsamach brązujących, które nadają piękny brązowy kolor skóry.

Orzechy włoskie do pielęgnacji włosów i na ukrycie siwych kosmyków bez użycia chemii

Orzechy włoskie nadają się do pielęgnacji włosów. Wyciąg z nich ma właściwości ściągające i antybakteryjne. Dlatego stosowanie ich na kosmyki, zwłaszcza te przetłuszczające i ze skłonnością do łupieżu, będzie bardzo dobrym pomysłem. Dodatkowo, warto robić sobie płukanki z wyciągu z orzechów włoskich, jeśli chcesz nadać głębię koloru swoim ciemnym włosom. Barwiące właściwości orzecha włoskiego często wykorzystywane są w szamponach i płukankach do ciemnych i farbowanych kosmyków.

Olej z orzecha włoskiego zastosowanie w kosmetyce

Olej z orzechów włoskich pozyskiwany jest w wyniku procesów tłoczenia na zimno miąższu tych owoców. Ma jasnożółtą barwę i charakterystyczny zapach. Posiada wiele cennych składników odżywczych i oprócz swoich prozdrowotnych właściwości, ma również zastosowanie w kosmetyce.

Zalety oleju z orzecha włoskiego to:

  • wspomaga w regeneracji komórek skóry,
  • sprawia, że skóra jest miękka i nawilżona,
  • pomaga i zmniejsza objawy infekcji grzybiczych skóry,
  • opóźnia procesy starzenia się skóry,
  • wspomaga wzrost włosów,
  • wygładza i odżywia włosy, nadając im blask.

Olej z orzecha włoskiego można stosować na skórę i na włosy. Polecany jest osobom o cerze problematycznej i trądzikowej, gdyż nie zapycha porów i przydaje się w walce z niedoskonałościami skóry czy takimi dolegliwościami, jak opryszczka i egzema. Dodatkowo nawilży, poprawi sprężystość, jędrności i zregeneruje naskórek, co sprawia, że sięgnąć po niego mogą również osoby z suchą cerą. Ale to nie koniec zbawiennych dla skóry właściwości oleju z orzecha włoskiego. Ma też działanie anti-anging – spowalnia proces starzenia się skóry i wspomaga walkę ze zmarszczkami.

Takiej odżywki do włosów nie znałaś! Będziesz zachwycona efektami

Takiej odżywki do włosów nie znałaś! Będziesz zachwycona efektami

Kremowanie włosów to troch szokujący trend, który zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Cieszy się szczególną popularnością wśród kobiet, które chcą przywrócić zdrowie zniszczonym włosom i odbudować ich ...

Redakcja Strona Kobiet
Redakcja Strona Kobiet

Sam olej orzechowy znajduje również zastosowanie w pielęgnacji kosmyków, jako produkt do olejowania włosów. Polecany jest zwłaszcza w przypadku wysokoporowatych pasm – nawilża, odżywia, dodaje im blasku oraz ułatwia ich stylizację.

Olejek z orzecha włoskiego sprawdzi się także w trakcie masażu. Aby jednak zachował swoje właściwości, należy go przechowywać w chłodnym miejscu, w szklanym flakoniku lub w butelce. W ten sposób będzie zdatny do użycia nawet przez 3 miesiące.

Zobacz przepisy na domową pielęgnację z orzechem włoskim w roli głównej

Jak wykorzystać orzechy włoskie w domowej pielęgnacji skóry twarzy i włosów? Sprawdź, dlaczego jest to cenny składnik maseczek i płukanek

Orzechy włoskie to genialny składnik domowych kosmetyków. Za...

Dodaj firmę
Logo firmy Główny Inspektorat Sanitarny
Warszawa, Targowa 65
Autopromocja

Zadbaj o swoje włosy

* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kobieta

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Rzeczywiście fajny składnik do pielęgnacji cery, natomiast o włosy dbam przy pomocy ziołowego azjatyckiego szamponu kaminomoto. Dzięki temu wyleczyłam się z uporczywego łupieżu, a włosy rosną o wiele szybciej.
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet