Polki coraz bardziej zadłużone

red
pixabay.com
Średnia kwota zadłużeń Polek wzrosła o 2000 zł w ciągu roku i aż 38 procent pań ma problemy ze spłatą zaległych zobowiązań.

Bardzo długo zobowiązania wynikały z zaciągniętych kredytów, jednak podwyżki cen i niskie płace sprawiły, że obecnie coraz częściej zadłużenia wynikają z problemów z regulowaniem bieżących rachunków. Bardzo często dłużniczkami są samotne matki, które utrzymują się z zasiłków.

Rekordzistką w zadłużeniu jest mieszkanka województwa dolnośląskiego, której dług wynosi ponad 39 mln zł. Drugą na liście jest 63-latka z województwa mazowieckiego, której zobowiązania przekroczyły 24 mln złotych.

Trzy miesiące niepłacenia alimentów skończą się u prokuratora. Nowe przepisy weszły w życie

- Coraz częściej nasi konsultanci trafiają na młode kobiety, młode matki, urodzone pod koniec lat 80. Wiele z nich jest w trudnych sytuacjach, po nieudanych małżeństwach, często nie mają pracy i utrzymują się tylko ze środków MOPS oraz 500+. Mimo wszystko kobiety przejawiają dużą determinację, żeby zapewnić lepszy start życiowy swoim dzieciom, bez długów rodziców – mówi Aneta Kamińska-Kocot z BEST S.A.

Wartość zadłużenie Polek wzrosła o mniej więcej taką samą wartość, o jaką spadło zadłużenie mężczyzn. Świadczy to o tym, że kobiety coraz częściej przejmują obowiązki głowy rodziny i zarządzają finansami.

Wystawne komunie. Jakie wymagania mają rodzice?

Łączna liczba zadłużonych Polaków wzrosła w ciągu roku o prawie 300 tysięcy osób – w 2016 roku było ich 2 322 408. Kwota ich zobowiązań finansowych wynosi w sumie niemal 54 miliardy złotych.

Źródło danych: BIG Info Monitor

Więcej: Alimenciarze zalegają swoim dzieciom ponad 8 mld zł

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet