Punktem przełomowym w jej życiu była choroba. Rozmowa z Marzeną Maj, wiceprezeską w cenionej na świecie polskiej firmie SMAY

Anna Moyseowicz
Opracowanie:
Marzena Maj ma szansę na tytuł Wpływowej Kobiety Polski Roku 2024.
Marzena Maj ma szansę na tytuł Wpływowej Kobiety Polski Roku 2024. Polska Press
Marzena Maj jest laureatką Nagrody Nieobojętności, filantropką, przedsiębiorczynią, wiceprezeską w cenionej w wielu krajach świata polskiej firmie SMAY oraz prezeską Fundacji Rodziny Maj im. Piotra Maja. Jest laureatką naszej akcji „100 Wpływowych Kobiet”. Jak o sobie mówi, łączy siłę z empatią.

Jest Pani inspiracją i wzorem do naśladowania dla wielu kobiet. A kto był lub co było dla Pani takim wzorem, inspiracją?

Dla mnie największą inspiracją jest i zawsze była moja mama. Jej życie i wartości, które mi przekazała, są fundamentem, na którym buduję swoją drogę jako kobieta, matka czy liderka.

Mama nie tylko nauczyła mnie, co to znaczy być silną i niezłomną, ale także pokazała, jak istotne jest okazywanie empatii i wsparcia innym. Jej determinacja w obliczu różnych trudności oraz bezwarunkowa miłość były dla mnie drogowskazem, który prowadził mnie przez różne wyzwania. Wierzę, że to, co czyni ją tak wyjątkową.

Oprócz niej, czerpię inspirację z wielu wspaniałych kobiet,ale także i mężczyzn, którzy w różny sposób zmieniają mój świat. Obserwując ich odwagę, pasję i zaangażowanie, uczę się, jak ważne jest, aby dzielić się swoją siłą i mądrością z innymi. Każda z tych osób, w tym moja mama, przypomina mi, że moj rozwój i to, gdzie mogę być, polega na budowaniu mostów, a nie barier. A to, którą wybiorę zależy ode mnie.

Jestem wdzięczna za każdą lekcję, którą mama mi dała, i mam nadzieję, że mogę kontynuować jej dziedzictwo, inspirując kolejne pokolenia do działania z odwagą i szacunkiem.

Premiera "Wolności" – autobiografii Angeli Merkel. „Bycie kobietą nie było zaletą”...

Premiera "Wolności" – autobiografii Angeli Merkel. „Bycie kobietą nie było zaletą”...

Angela Merkel, była kanclerz Niemiec, napisała autobiografię. „Wolność. Wspomnienia 1954–2021” trafiła we wtorek do księgarń w ponad 30 krajach. Autorka przedstawia ze swojej perspektywy spotkania z t...

Anna Moyseowicz
Anna Moyseowicz

Czy zawsze była Pani osobą odważnie realizującą swoje życiowe założenia? Co Pani w tym pomagało? A może przestała Pani bać się sięgać po swoje marzenia i walczyć o swoje wartości w konkretnym momencie życia? Jeśli tak, jaki to był ten punkt przełomowy?

Od dziecka zawsze byłam odważną kobietą, która dąży do realizacji swoich marzeń i wartości, choć nie zawsze było to zadanie łatwe. Miałam swoje momenty, w których wątpiłam, w których strach próbował mnie zatrzymać. Jednak, to właśnie te trudne chwile stały się dla mnie ogromnym motorem napędowym do działania.

Punktem przełomowym w moim życiu była choroba, zrozumiałam, że nie mogę dłużej pozwalać, aby strach przed kolejną operacją definiował to, kim jestem i co mogę osiągnąć. Pojawił się czas, kiedy odważnie stoję w pierwszym rzędzie i walczę o to, co dla mnie ważne. Zdecydowałam, że nie będę się cofać.

Odwaga to nie tylko działanie w obliczu strachu, to także umiejętność kroczenia własną ścieżką, niezależnie od tego, co myślą inni. Otaczam się właściwymi ludźmi, eliminuje niewłaściwe osoby, które podcinają skrzydła i odbierają mi energię.

Nie boję się sięgać po swoje marzenia, ponieważ wiem, że są one częścią mnie. Każda walka, którą stoczyłam, umocniła mnie w przekonaniu, że mam prawo realizować swoje marzenia. Nie tylko dla siebie, ale także dla innych, którzy walczą o swoje miejsce w świecie.

Co w obecnym świecie może być, według Pani, siłą napędową pozytywnych zmian – w wymiarze osobistym, społecznym?

W dzisiejszym świecie siłą napędową pozytywnych zmian w centrum powinien być człowiek. Musimy stawiać na pierwszym miejscu opiekę nad sobą nawzajem, bo to właśnie relacje międzyludzkie są fundamentami naszego istnienia.
Każdy z nas ma swoją unikalną historię, pomysły, marzenia, a kiedy dzielimy się naszymi doświadczeniami, budujemy mosty zrozumienia i empatii, a przy wzajemnym wsparciu, rodzi się prawdziwa siła. Tylko przy dobrej energii i poczuciu szczęścia zachodzą dobre zmiany. Jesteśmy tu nie tylko dla swojego ego, ale przede wszystkim dla innych.

Dlaczego potrzebujemy głosu i siły kobiet wpływowych – liderek zmian, idei, działań w różnego rodzaju środowiskach, dziedzinach?

W dzisiejszym świecie głos i siła kobiet wpływowych są nie tylko potrzebne – są niezbędne. To właśnie My kobiety mamy moc kształtowania przyszłości, wprowadzając zmiany, które mogą podnieść nasze społeczeństwo na wyższy poziom. Dlaczego? Bo nam się chce zmieniać świat na lepszy! Kobiety są kluczem do efektywnego rozwiązywania najważniejszych problemów społecznych i gospodarczych.

Kobiety bardzo często mają zdolność inspirowania innych, otwierając drzwi do nowych możliwości i pokazując, że nie ma granic dla naszych marzeń oraz tworzą najczęściej przestrzeń, w której równość i sprawiedliwość stają się po prostu rzeczywistością.
Jestem pewna, że każda kobieta ma ogromny wpływ na dobre zmiany w środowisku, w którym się pojawia! Uwielbiam współpracować z kobietami i ich wspierać.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Stronę Kobiet codziennie; Obserwuj StronaKobiet.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kobieta

Polecane oferty

* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet