Spis treści
Opalanie natryskowe to metoda, z której chętnie korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Sprawdza się w przypadku naturalnie jasnej karnacji oraz u osób, które nie chcą lub nie mogą wystawiać ciała na działanie promieni słonecznych. Jest to świetna alternatywa do kąpieli słonecznych, jak i samoopalacza w kremie.
Co to jest opalanie natryskowe?
Opalanie natryskowe jest zabiegiem, w którego czasie na skórę aplikowana jest specjalna samoopalająca mgiełka. Proces ten przeprowadza się dwojako: albo ręcznie przy użyciu dostosowanej do tego dyszy rozpylającej, albo w specjalnej kabinie.
Obie metody opalania natryskowego dają dobre efekty, jednak sposób manualny wymaga większego doświadczenia. Sprawnie działając, można nawet optycznie wymodelować sylwetkę, nakładając w niektórych miejscach więcej preparatu. Oczywiście, w rękach niewprawionej osoby łatwo o efekt odwrotny od zamierzonego.
Kabiny do opalania natryskowego są coraz szerzej dostępne. Ich niewątpliwą zaletą jest szybkość, gdyż aplikacja samoopalacza trwać może zaledwie kilkadziesiąt sekund. W obu przypadkach po zakończonej aplikacji preparatu samoopalającego ciało należy wysuszyć, a później nawilżyć.
Warto przeczytać
Jak się przygotować do opalania natryskowego?
Aby uzyskać najlepszy efekt do opalania natryskowego, trzeba się przygotować! Zalecane jest, aby dzień wcześniej wydepilować ciało i zrobić peeling, a w dniu zabiegu nie nakładać już żadnych preparatów kosmetycznych. Skóra przed zabiegiem powinna być sucha i czysta.
Jak długo się utrzymuje efekt opalania natryskowego?
To kolejna kwestia bardzo istotna przy wyborze sposobu poprawienia kolorytu ciała. Po opalaniu natryskowym brązową skórą można cieszyć się przez około 7 do 10 dni. Oczywiście, ostateczny czas zależny jest od czynników indywidualnych: rodzaju karnacji, wcześniejszego przygotowania skóry i późniejszej pielęgnacji. Trwałość przedłużyć może stosowanie balsamów brązujących.
Wady i zalety opalania natryskowego
Opinii opalania natryskowego jest wiele i zazwyczaj są one pozytywne. Za pomocą opalania natryskowego można uzyskać koloryt bardziej równomierny niż ten osiągany kremami samoopalającymi nakładanymi w domu. Dodatkowo jest to sposób bardzo wygodny. Mogą z niego bezpiecznie korzystać osoby chroniące się przed promieniami słonecznymi oraz kobiety w ciąży. Pozwala także stopniować efekt, który chce się uzyskać.
Czy opalanie natryskowe ma wady? Wiele osób za największy minus tego sposobu uważa charakterystyczny zapach skóry, a także jej lekko żółtawy odcień. Trzeba także uważać bezpośrednio po zabiegu: jeszcze przez kilka godzin po aplikacji preparatu ubrania mogą być zafarbowywane. W kolejnych dniach dużą wagę przykładać trzeba do właściwej pielęgnacji.
Czy opalanie natryskowe jest szkodliwe? Takie głosy pojawiają się ze względu na substancję aktywną, czyli DHA. Choć w 2010 roku Komitet Naukowy ds. Bezpieczeństwa Konsumentów uznał, że stężenia nieprzekraczające 10% są bezpieczne, wyniki najnowszych badań pozostawiają pewne wątpliwości. Co więcej, amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) uznała za dopuszczalną aplikację DHA na skórę, ale nie na błony śluzowe i twarz. W przypadku opalania natryskowego tego kontaktu nie można wykluczyć.
Na czym polega negatywne działanie DHA? Naukowcy podejrzewają tę substancję o przyczynianie się do nowotworów, cukrzycy i zaburzeń płodności. Udowodniono, że DHA blokuje wchłanianie witaminy D, a dodatkowo może być powodem chorób oddechowych i reakcji alergicznych. Chemiczna opalenizna nie tylko nie zabezpiecza skóry przed promieniami UV, ale wręcz wzmaga uszkodzenia komórek i zwiększa ryzyko poparzeń.
Warto przeczytać
Przeciwwskazania do opalania natryskowego
Opalanie natryskowe to zabieg, z którego nie powinny korzystać osoby zmagające się z problemami i chorobami skórnymi oraz oddechowymi. Do najważniejszych przeciwwskazań zalicza się: atopowe zapalenie skóry, łuszczycę, astmę, alergię oddechową i kontaktową oraz stany zapalne układu oddechowego.
Ile kosztuje opalanie natryskowe?
Ile kosztuje opalanie natryskowe? Cena zależy od kilku czynników przede wszystkim obszaru ciała, wykorzystywanych produktów czy doświadczenia oraz renomy salonu. Cena opalania natryskowego wynosi od 100 do 150 zł za całe ciało.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Stronę Kobiet codziennie. Obserwuj StronaKobiet.pl!
Nie żyje Stanisław Tym
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl
- Jackowski nigdy nie pogodził się z Korą. Smutne, co pisała po jego śmierci
- Królikowska z byłą dziewczyną syna i byłą partnerką innego syna (w jednej osobie)
- Szelągowska postawiła Chrystusa obok telewizora! Jest się czym chwalić?
- Janachowska chwali się ozdobami na święta za grube tysiące. W sklepie kosztują grosze