Spis treści
Czy stosowanie samoopalacza jest bezpieczne?
Choć jeszcze kilkanaście lat temu samoopalacz lub też opalanie natryskowe, poprzez pomarańczowy efekt, jaki dawały, kojarzyły się z kiczem, dziś już nie myśli się o nich w tych kategoriach. Jest to szybki i efektywny sposób na uzyskanie brązowej skóry bez wylegiwania się na słońcu. Zazwyczaj produkty opalające zawierają DHA (dihydroksyaceton) i erytrozę, czyli cząsteczki cukru. Taka mieszanka, wbrew tajemniczym nazwom, nie jest groźna dla organizmu.
Co więcej, samoopalacze są uważane za zdrowszą alternatywę dla opalania się na słońcu, ponieważ eliminują ryzyko uszkodzeń skóry spowodowanych przez promieniowanie UV.
To cię zainteresuje: Jak opalić się na brązowo przy jasnej karnacji? Z tymi sposobami szybko opalisz nogi, twarz i resztę ciała
Co ciekawe, samoopalacz nie da efektu u każdego. Cząsteczki cukru zawarte w kosmetyku wchodzą w reakcję z aminokwasami i białkami, które u niektórych ludzi nie występują. Wówczas ich skóra po samoopalaczu wciąż pozostanie w swoim naturalnym kolorze.
Co zrobić przed nałożeniem samoopalacza? Ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry
Przed nałożeniem samoopalacza zaleca się dokładne oczyszczenie i złuszczenie skóry, aby zapewnić równomierne i trwałe wchłonięcie produktu. Warto wykonać peeling gruboziarnisty, aby pozbyć się suchego naskórka. Jeśli planujemy położenie samoopalacza na twarz, sięgnijmy dzień wcześniej po peeling enzymatyczny.
Pamiętajmy również o usunięciu włosków z obszarów, które zazwyczaj depilujemy, jak nogi. Nie wykonujmy jej w dniu korzystania z samoopalacza, ponieważ może to podrażnić skórę, ale dzień przed sięgnijmy po wosk lub po maszynkę do golenia.
Przed posmarowaniem skóry brązującym kremem lub pianką, zadbajmy o odpowiednie nawilżenie. Nawilżona skóra lepiej przyjmie kolor. Ważne jest, aby poczekać aż krem lub balsam się wchłoną. Jeśli będziemy przestrzegać tych zaleceń, samoopalacz będzie rozprowadzał się szybciej, unikniemy smug i plam, a efekt będzie nieco trwalszy.
Jak najlepiej nakładać samoopalacz? Kilka trików
Pamiętaj, że samoopalacz może być świetnym sposobem na uzyskanie pięknej opalenizny, ale zawsze należy przestrzegać zaleceń producenta i przeprowadzać testy uczuleniowe, szczególnie jeśli masz wrażliwą skórę. Co więcej, aplikacja produktu na wybranym obszarze skóry pokaże, czy dobraliśmy kolor, który jest dla nas odpowiedni.
Samoopalacz można nakładać dłońmi, pamiętajmy jednak na końcu o ich dokładnym umyciu i oczyszczeniu paznokci. Alternatywą jest użycie specjalnej rękawicy. Produkt należy wmasowywać okrężnymi ruchami, nie zapominając przy tym również o dłoniach, stopach, a jeśli nakładamy samoopalacz na twarz, to także o uszach.
Nie zapominajmy o stosowaniu się do zaleceń producenta, które znajdziemy na ulotce lub na opakowaniu. Tam powinniśmy znaleźć informację o tym, kiedy i czy w ogóle zmyć produkt. Od tego, jak długo samoopalacz pozostanie na skórze, zależy efekt, który osiągniemy.
Ile dni trzyma się samoopalacz? Samoopalacz barwi naskórek, który w naturalny sposób się złuszcza, a więc taka opalenizna utrzymuje się około 3-4 dni. Po tym czasie aplikację produktu – jeśli chcemy wciąż cieszyć się efektem – należy powtórzyć.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Stronę Kobiet codziennie; Obserwuj StronaKobiet.pl!