Wielkopolski Kongres Kobiet w Poznaniu. Krystyna Łybacka: Największym wrogiem kobiety jest inna kobieta

NK
Krystyna Łybacka jest jedną z prelegentek Wielkopolskiego Kongresu Kobiet, który 7 kwietnia 2018 odbywa się w Poznaniu
Krystyna Łybacka jest jedną z prelegentek Wielkopolskiego Kongresu Kobiet, który 7 kwietnia 2018 odbywa się w Poznaniu Adrian Wykrota
Mężczyźni są dużo bardziej solidarni wobec siebie niż kobiety. Po 27 latach w polityce zaryzykuję stwierdzenie, że największym wrogiem kobiety jest inna kobieta - mówiła podczas wielkopolskiego Kongresu Kobiet europosłanka SLD Krystyna Łybacka.

Na Wielkopolskim Kongresie Kobiet europosłanka zwracała uwagę, że kobiety mogą zmieniać politykę. - Wszyscy jesteśmy zniesmaczeni jakością świata polityki. Żeby go zmienić, potrzeba w nim więcej kobiet. Kobiety są dużo bardziej empatyczne, potrafią być bardziej odpowiedzialne i kiedy patrzą na projekt ustawy, dostrzegają niebezpieczne szczegóły, których nie widzą mężczyźni - mówiła Krystyna Łybacka.

I dodawała: - Na polityków czekają trzy zagrożenia: seks, alkohol i pieniądze. A na to kobiety są bardziej odporne.

ZOBACZ TAKŻE: Prezydent Poznania na Wielkopolskim Kongresie Kobiet: Drogie panie, startujcie w wyborach! [ZDJĘCIA]
Krystyna Łybacka podkreślała, że polityka to świat zdominowany przez mężczyzn.

- Kiedy się tam pojawiamy, to stajemy się obiektem miłych słówek itp. To bardzo niebezpieczne i zdradliwe. Od początku musimy zakotwiczyć w polityce merytorycznie - mówiła europoseł.

I dodawała: - My nie jesteśmy osobami, które wymagają specjalnej troski. My wymagany takiego samego szacunku i powagi, jaką jest wobec mężczyzn.

Europoseł zwracala też uwagę, różnicę między mężczyznami a kobietami w polityce najlepiej oddają słowa Margaret Thatcher: "Jeśli chcesz, żeby w polityce coś zostało powiedziane, idź do mężczyzny, jeśli chcesz żeby coś zostało zrobione, idź do kobiety".

Krystyna Łybacka niejednokrotnie podkreślala, że kobiety nie są gorsze od mężczyzn.

- Nie jesteśmy osobami, które nie nadają się do życia publicznego. Polacy chętnie wybierają kobiety - mówiła europoseł.

I dodawała: - Podejmujmy wybory, których się nie boimy a na pewno wygramy, bo polityka jest jednak rodzaju żeńskiego.

Jacek Jaśkowiak na Wielkopolskim Kongresie Kobiet: Drogie panie, startujcie w wyborach!Zobacz więcej zdjęć --->

Prezydent Poznania na Wielkopolskim Kongresie Kobiet: Drogie...

Joanna Jaśkowiak na Wielkopolskim Kongresie Kobiet

- Po 100 latach od uzyskania przez kobiety w Polsce praw wyborczych, wciąż mamy problem z wywalczeniem rzeczy, które są oczywiste dla mężczyzn - uważa Joanna Jaśkowiak, żona prezydenta Poznania, która była jednym z gości na Wielkopolskim Kongresie Kobiet.

Przypomnijmy, że Joanna Jaśkowiak już zadeklarowała, że wystartuje w tegorocznych wyborach samorządowych do Rady Miasta Poznania. Podczas kongresu kobiet otwarcie przyznawała, że nie ma jeszcze doświadczenia politycznego.

- Mimo tego podjęłam decyzję o starcie w wyborach. Najtrudniejsze było przełamanie samej siebie i stwierdzenie, że mogę. Okazuje się, że też jestem feministką. Ale bycie feministką oznacza dla mnie walkę o podstawowe rzeczy - mówiła Joanna Jaśkowiak.

Jednocześnie dodawała: - Wchodząc do polityki, trzeba pozostać sobą, bo inaczej nic się nie zmieni. A chodzi nam o to, by zmienić reguły, by były bardziej przyjazne dla nas i świata.

Joanna Jaśkowiak podkreślała, że kobiety powinny być aktywne. - Nasza bierność powoduje, że decydują za nas inni - nie ma wątpliwości Joanna Jaśkowiak.

10 września 2017 roku w Poznaniu odbył się IX Ogólnopolski Kongres Kobiet. Wydarzenie odbywające się na Międzynarodowych Targach Poznańskich odwiedziły m. in. byłe pierwsze damy.

Wielkopolski Kongres Kobiet 2018 pod hasłem "Wybory kobiet"....

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Wielkopolski Kongres Kobiet w Poznaniu. Krystyna Łybacka: Największym wrogiem kobiety jest inna kobieta - Głos Wielkopolski

Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet