Beata Kozidrak została skazana za jazdę pod wpływem alkoholu
Kilka miesięcy temu Beata Kozidrak prowadziła samochód „na podwójnym gazie". Gdy ten fakt odbił się szerokim echem w mediach, sama zainteresowana wypowiedziała się na ten temat. Wydała krótkie oświadczenie, w którym przeprosiła za swoje zachowanie.
Zobacz też:Beata Kozidrak odwołała się od wyroku sądu? Komentarz Andrzeja Pietrasa
Sprawa trafiła do sądu. Piosenkarka została skazana na sześć miesięcy prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Nałożono na nią także zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na pięć lat oraz grzywnę w wysokości 10 tysięcy złotych, którą powinna przekazać na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Beata Kozidrak od wyroku jednak się odwołała.
Kolejna rozprawa odbyła się w maju. Wówczas sąd wymierzył piosenkarce karę 50 tys. zł grzywny, a także pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdu. Sędzia Agata Pomianowska powiedziała, jakie okoliczności działają na korzyść oskarżonej.
Oskarżona wyraziła żal, przeprosiła, jest niekarana, przez 40 lat posiadania prawa jazdy nie miała żadnych kolizji z prawem. Nadto jako okoliczność łagodzącą należy wziąć pod uwagę jej dotychczasowy, uregulowany tryb życia, w tym niekwestionowany dorobek artystyczny oskarżonej, jej zasługi dla polskiej muzyki i kultury.
Prokuratura składa apelację w sprawie Beaty Kozidrak
Prokuratura w poniedziałek złożyła apelację od wyroku skazującego. Takie informacje przekazała PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Aleksandra Skrzyniarz.
-Wyrokowi z dnia 4 maja 2022 r. prokurator zarzucił rażącą niewspółmierność kary wymierzonej oskarżonej w stosunku do stopnia społecznej szkodliwości oraz winy. W ocenie prokuratury orzeczenie zbyt niskiej kary powoduje, że nie spełni ona swojej funkcji w zakresie prewencji ogólnej i szczególnej i nie zaspokoi społecznego poczucia sprawiedliwości.
Rzecznika powiedziała też, że wobec oskarżonej powinno się orzec surowszą karę:
Karę ograniczenia wolności, jak również surowszy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, czego domaga się oskarżyciel publiczny w złożonej apelacji.