6 najczęstszych błędów, które popełniamy, kiedy pijemy alkohol. Lepiej ich nie rób

Gabriela Fedyk
Alkohol jest często nieodłącznym elementem wielu świątecznych spotkań i uroczystości.
Alkohol jest często nieodłącznym elementem wielu świątecznych spotkań i uroczystości. SeventyFour/Getty Images
„Pić trzeba umieć” – to zdanie słyszało zapewne wielu z nas. W tych prostych słowach zawarta jest prawda. Różne spotkania towarzyskie zakrapiane są alkoholem, a picie go może skończyć się niekoniecznie tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Poznaj 6 najczęstszych błędów, jakie popełniamy, pijąc alkohol. Nawet nie wiesz, jak bardzo możesz się mylić!

Spis treści

6 błędów popełnianych przy piciu alkoholu

Niezależnie czy jest to sylwester, czy majówka, przy takich okazjach alkohol leje się strumieniami. Niektórzy mają taktykę, jak się nie upić zbyt szybko, inni chętnie sięgają po kolejne kieliszki, szklanki czy butelki, nie myśląc o konsekwencjach (takich jak np. kac).

Grupa ludzi świętująca przy stole
Alkohol jest często nieodłącznym elementem wielu świątecznych spotkań i uroczystości. SeventyFour/Getty Images

Alkohol jest popularny i łatwo dostępny, ale wciąż nie wszyscy potrafią się z nim odpowiednio obchodzić i popełniają wiele gaf. W naszej galerii poznasz 6 najczęstszych błędów, jakie towarzyszą piciu alkoholu.

Piwo i wódka niszczą organizm bardziej niż inne alkohole. Wino wręcz przeciwnie!

Piwo i wódka niszczą organizm bardziej niż inne alkohole. Wino wręcz przeciwnie!

Każdy rodzaj alkoholu ma negatywne działanie na organizm, ale niektóre z trunków niszczą go bardziej niż inne. Według badań naukowców to właśnie piwo i wódka są najbardziej niebezpieczne. Prowadzą one...

Monika Góralska
Monika Góralska

Jak nauczyć się pić alkohol? Wskazówki, jak pić z głową

Picie alkoholu to sztuka. Łatwo przeholować, a skutki w najlepszym razie odczujemy w postaci kaca albo wstydu. Jak pić z głową? Oto kilka wskazówek:

  • Nawadniaj się wodą lub napojami bezalkoholowymi. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji spowodowanych piciem alkoholu, naprzemiennie pij napoje alkoholowe z wodą lub innymi napojami bezalkoholowymi. Dobrze jest też robić przerwy między kolejnymi drinkami alkoholowymi – przynajmniej godzinną.
  • Skup się na ludziach i aktywnościach. Alkohol nie powinien być główną atrakcją spotkania. Zamiast w picie napojów wyskokowych zaangażuj się w rozmowy i inne atrakcje.
  • Ogranicz picie alkoholu przed i po imprezach. Jeżeli będziesz na spotkaniu, podczas którego pojawi się alkohol, nie sięgaj po niego przez kilka dni przed i po tym wydarzeniu. To pomoże twojemu organizmowi odpocząć i zregenerować się. Warto też odmówić picia alkoholu na imprezie.
  • Przyjdź później, wyjdź wcześniej. Dobrą taktyką jest późniejsze przyjście na imprezę lub wcześniejsze wyjście – lub to i to. Warto jednak poinformować o tym gospodarza, aby nie był zaskoczony twoim nagłym wyjściem.
Zmarszczki od alkoholu? Tak mocne trunki działają na wygląd twarzy i skóry

Zmarszczki od alkoholu? Tak mocne trunki działają na wygląd twarzy i skóry

Pijesz spore ilości alkoholu? Możesz nabawić się nadciśnienia tętniczego, choroby wrzodowej, a także nowotworów, w tym raka przełyku i piersi. Jednak alkohol wpływa też na wygląd skóry, ponieważ powod...

Agata Siemiaszko
Agata Siemiaszko

Bądź zawsze w formie

* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Dodaj firmę Autopromocja
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zdrowie

Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet