Spis treści
Konturowanie twarzy to technika makijażu, która pozwoli ci ukryć to, co ci się w niej nie podoba. Jeśli jesteś niezadowolona ze swojego nosa, podbródka czy kości policzkowych, zapoznaj się z naszym poradnikiem ich kamuflażu.
Na czym polega konturowanie twarzy i komu jest polecane?
Konturowanie twarzy polega na optycznym wyszczupleniu twarzy i zniwelowaniu jej dysproporcji. Polecane jest szczególnie kobietom o okrągłej buzi, które nie lubią swoich pulchnych policzków, a także w przypadku np. niekształtnego nosa.
Sposób wykonywania makijażu uzależniony jest od kształtu twarzy. Najważniejsze w tej technice jest odpowiednie nałożenie trzech kosmetyków:
- rozświetlacza,
- bronzera,
- produktu do konturowania twarzy.
Czy konturowanie twarzy jest dla każdej z was? Oczywiście, że tak. Mogą zdecydować się na niego kobiety w różnym wieku, którym zależy na idealnym wyglądzie, ukryciu dysproporcji w rysach i uwypukleniu tego, co w twarzy jest najpiękniejsze.
Ekspresowe konturowanie twarzy z efektem liftingu. Dwa ruchy i gotowe
Przyłożyła do policzka dłoń, wykonała szybki ruch bronzerem w sztyfcie, kilka pociągnięć pędzelkiem i konturowanie twarzy gotowe. Instagramerka zaprezentowała nowy trik na wysmuklenie twarzy. Jak sama...
Dzięki konturowaniu twarzy możesz:
- optycznie powiększyć lub wyszczuplić twarz,
- poprawić proporcje twarzy,
- podkreślić owal twarzy,
- uwydatnić kości policzkowe,
- ukryć oznaki zmęczenia,
- wizualnie odjąć sobie kilka kilogramów i lat.
Co jest potrzebne do konturowania twarzy?
W celu wykonania konturowania twarzy oprócz podstawowych kosmetyków, takich jak dobra baza pod makiżaż, podkład i korektor, potrzebować będziesz bronzera, rozświetlacza i różu. Jeżeli jesteś osobą początkującą, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tą techniką make-upu, warto sięgnąć po produkty o kremowej konsystencji. Przyda się także zestaw pędzli.
Jak prawidłowo konturować twarz?
Zanim zapoznasz się z techniką konturowania twarzy, dobierz odpowiednie kolory kosmetyków. Jeśli masz jasną karnację, unikaj odcieni pomarańczowych, tylko postaw na te brązowe z domieszką szarego pigmentu. Panie o ciemniejszej skórze powinny używać produktów zawierających czerwony pigment.
3 powody, dla których zaczniesz myć pędzle i gąbki do makijażu. To siedlisko zarazków
Pędzle i gąbki to akcesoria, które towarzyszą nam przy codziennym wykonywaniu makijażu. Jednak nie każdy zastanawia się na tym, że używając ich każdego dnia, nakłada na twarz także... bakterie i grzyb...
Ponadto nie wybieraj zbyt ciemnych lub za jasnych odcieni – bronzer powinien być o 1-2 tony ciemniejszy niż naturalny kolor skóry, a rozświetlacz – o tyle samo tonów jaśniejszy.
Przystępując do konturowania twarzy, warto znać podstawowe zasady:
- matowy bronzer nakłada się w miejscach, w których naturalnie pada cień,
- rozświetlacz służy do podkreślenia tych partii, które odbijają światło,
- róż aplikuje się, aby wyeksponować wystające miejsca, czyli na przykład policzki.
- kosmetyki powinny być dokładnie roztarte i wyglądać jak najbardziej naturalnie!
Rodzaje konturowania twarzy
Metodę konturowania twarzy musisz dobrać do jej kształtu. Bez względu na jego rodzaj, używasz tych samych kosmetyków.
- Konturowanie twarzy na mokro to technika, która wymaga wprawy. Podejmują się jej zazwyczaj doświadczeni wizażyści, którzy wykorzystują kosmetyki kremowe i w sztyfcie. Metoda ta daje naturalny wygląd i zapewnia rewelacyjne efekty.
- Konturowanie twarzy na sucho – polecana jest osobom początkującym. Jest o wiele łatwiejsza w wykonaniu. Używa się tutaj produktów suchych i sypkich takich, jak bronzery i rozświetlacze w kamieniu.
Zobacz listę zakazanych kosmetyków dla dojrzałych pań. Nie używaj ich robiąc make-up
Makijaż odmładzający to sposób na to, aby każda kobieta czuła się i wyglądała na młodszą, niż jest. Zobacz instrukcję krok po kroku takiego make’upu oraz jakich kosmetyków absolutnie nie używać przy j...
Czy konturowanie twarzy jest nadal modne?
Trendy makijażowe ciągle się zmieniają. Nie inaczej jest w kwestii konturowania twarzy. To klasyczne, które rozpowszechniła Kim Kardashian, obecnie zastąpiono wersją bardziej naturalną. Oczywiście efekt jest podobny, ale najważniejsze, aby skóra wyglądała maksymalnie naturalnie, jakby została tylko muśnięta słońcem i delikatnie rozświetlona.