Ile trwa wizyta u lekarza? Myślisz, że polscy lekarze poświęcają za mało czasu pacjentom? Zobacz, jak jest w Europie

asz
Zobaczcie, jak długo trwa wizyta u lekarza w Polsce, a ile czasu zajmuje w innych krajach. To was zaskoczy!
Zobaczcie, jak długo trwa wizyta u lekarza w Polsce, a ile czasu zajmuje w innych krajach. To was zaskoczy! unsplash.com
Ile trwa wizyta u lekarza? Większość Polaków z pewnością powie, że za mało. Najpierw miesiącami czekamy na wizytę u lekarza specjalisty, a gdy już do niej dojdzie, ani się nie obejrzymy, a już wychodzimy z gabinetu. Sami lekarze także zwracają uwagę na to, że nie mają wystarczającej ilości czasu dla pacjentów. Z zazdrością spoglądamy w kierunku innych europejskich krajów, ale czy naprawdę jest czego zazdrościć? Zobaczcie, jak długo trwa wizyta u lekarza w Polsce, a ile czasu zajmuje w innych krajach. To was zaskoczy!

Ile trwa wizyta u lekarza i dlaczego nie powinna być zbyt krótka?

Co do tego, ile powinna trwać wizyta u lekarza, nie ma żadnych narzuconych odgórnie wytycznych. Swoje pożera jednak biurokracja, która zmusza do ograniczania czasu trwania wizyty - wiedzą o tym i lekarze i pacjenci.

Oczywiście, długie wizyty lekarskie nie zawsze są konieczne. Często jednak zbyt krótki czas ich trwania działa na niekorzyść pacjentów. Mogą oni nie otrzymać pełnej informacji na temat przepisywanych leków, ryzykują łączenie leków, które wchodzą w interakcje, a także antybiotykooporność, która wciąż rośnie.

Zbyt krótkie wizyty to także problem dla lekarzy. Nie chodzi tylko o ograniczone możliwości głębokich konsultacji z pacjentem, ale także o stres, na którego brak polscy medycy niestety nie mogą narzekać.

Jak wygląda to w innych krajach i czy rzeczywiście w Polsce jest tak źle? Zbadał to międzynarodowy zespół naukowców, który wyniki swoich badań opublikował w "British Medical Journal". Zobaczcie, ile trwają wizyty u lekarzy w różnych krajach Europy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zdrowie

Polecane oferty

* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Tylko, że w niektórych krajach wywiad robi pielęgniarka, mierzy ciśnienie, temperaturę itp. Lekarz dostaje to na kartce, lub w komputerze i już wszystko wie, stawia diagnozę i po chwili już jest recepta wydrukowana lub e-recepta w systemie!

Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet