Jak mieć więcej energii? Poznaj 8 skutecznych sposobów na zwiększenie poziomu sił witalnych

Marianna Leśniewicz
Żyjemy coraz intensywniej. Nadmiar codziennych obowiązków, stres, siedzący tryb życia, a do tego coraz większa liczba tzw. rozpraszaczy sprawiają, że wielu z nas czuje wyczerpanie i brak sił do działania nawet przy braku powodów do zmęczenia. Tymczasem istnieją proste sposoby na to, aby zwiększyć poziom energii życiowej, odzyskać motywację i zwiększyć do działania. Przedstawiamy 8 sprawdzonych i prostych metod na naturalne pobudzenie organizmu. Zobacz kolejne slajdy, przesuwając zdjęcia w prawo, naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.
Żyjemy coraz intensywniej. Nadmiar codziennych obowiązków, stres, siedzący tryb życia, a do tego coraz większa liczba tzw. rozpraszaczy sprawiają, że wielu z nas czuje wyczerpanie i brak sił do działania nawet przy braku powodów do zmęczenia. Tymczasem istnieją proste sposoby na to, aby zwiększyć poziom energii życiowej, odzyskać motywację i zwiększyć do działania. Przedstawiamy 8 sprawdzonych i prostych metod na naturalne pobudzenie organizmu. Zobacz kolejne slajdy, przesuwając zdjęcia w prawo, naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. bowie15/123RF
Szybkie tempo życia, nadmiar obowiązków, stres, brak czasu na odpoczynek i sen to tylko kilka czynników, które odbierają nam cenną energię do życia. Tak być nie musi – zapasem sił witalnych można gospodarować lepiej. Sprawdź, co robić, by zyskać więcej energii i motywacji do działania. Sprawdź 8 prostych naturalnych metod na pobudzenie organizmu.

Niski poziom energii do życia, a także spadek motywacji do działania, to oczywiste objawy zmęczenia. Co jednak robić, gdy siły witalne nie wracają nawet pomimo odpoczynku i dostatecznego snu?

Sprawdź: Zanim sięgniesz po kolejną kawę, wypróbuj te sposoby na spadek energii

Przy braku energii warto poszukać czynników, które mogą niepostrzeżenie „okradać” nas z energii! Jest ich naprawdę wiele, na przykład:

  • nadmierny stres, który uniemożliwia relaks i zakłóca sen,
  • bezdech senny i inne zaburzenia wpływające na jakość snu,
  • nadmiar pobudzających i/lub uspokajających używek,
  • niezbilansowana dieta, uboga w składniki odżywcze,
  • brak regularnych dostaw energii w ciągu dnia,
  • zbyt małe spożycie energii (odchudzanie) lub zbyt duże, m.in. przejadanie się,
  • niedobór antyoksydantów w diecie,
  • niewyleczona infekcja oddechowa albo zespół pocovidowy,
  • przewlekły stan zapalny w organizmie, spowodowany m.in. chorobami metabolicznymi,
  • alergia wziewna, pokarmowa lub krzyżowa,
  • przyjmowanie niektórych leków, np. wpływających na nastrój, antyalergicznych, przeciwzapalnych, obniżających ciśnienie krwi,
  • depresja, uzależnienia, zaburzenia odżywiania,
  • niezdiagnozowane stany chorobowe.

Przyczyn braku energii i nadmiernego zmęczenia jest naprawdę wiele, dlatego stanów takich nie należy ignorować, zwłaszcza, jeśli przedłużają się lub pogłębiają. W przypadku podejrzenia przyczyn z końca listy zaleca się konsultację lekarską.

Wskazaniem do wizyty u lekarza powinien być też brak energii, który pojawia się nagle i bez wyraźnych przyczyn, nie mija pomimo wysiłków, niebezpiecznie nasila się, trwa bardzo długo lub występuje wraz z objawami o niewiadomym pochodzeniu.

W innych przypadkach o większy zasób sił można i warto zadbać samodzielnie, zwłaszcza, że istnieje wiele skutecznych sposobów, by pobudzić się do działania!

ZOBACZ: Co jeść, żeby mieć więcej energii? Pokarmy, które zwiększą produktywność

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zdrowie

Polecane oferty

* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

A
Anna

Głównie przez stres w pracy i alergię czułam się jakby ktoś wypompował ze mnie powietrze. Po zmianie pracy i kupieniu irobota który codziennie zbiera uczulający mnie kurz z podłóg mam więcej energii. Zaczęłam też lepiej spać i nie budzę się w nocy.

Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet