Spis treści
Masaż twarzy – czym go zrobić?
Masaż twarzy to sposób na odstresowanie skóry tanim sumptem. Obecnie nawet w zwykłych drogeriach znajdziemy liczne przyrządy do automasażu. Ich zakup umożliwi nam głęboki relaks twarzy w domowym zaciszu. Masaż twarzy za pomocą profesjonalnego przyrządu można wykonywać przed lustrem, a technika, którą należy w tym celu opanować, nie jest skomplikowana. Co więcej, w internecie znajdziemy wiele wskazówek i filmów instruktażowych, które pomogą szybko opanować sztukę masażu twarzy. Takie materiały zamieszcza na Instagramie Marta Kucińska, znana pod nickiem @jogapieknacom. Certyfikowana instruktorka Face Yoga Method™ (w skrócie FYM) tłumaczy także, czym różnią się między sobą wybrane sprzęty do automasażu:
– Potrafią zrobić to, czego samą dłonią się nie da, np. próżnię (bańka chińska), intensywne kłucie (masażer wieloigłowy) czy bardzo głębokie wejście w tkanki (Gua Sha) – pisze masażystka na Instagramie. – Dla osób początkujących w nauce automasażu lub tych, którym brakuje umiejętności manualnych albo świadomości ciała – masażery są znacznie łatwiejsze i bardziej intuicyjne w obsłudze – dodaje.
Osoby, które chcą nauczyć się automasażu, szybko mogą się zrazić, wykonując go rękami. Taki masaż po prostu jest bardziej męczący. Na szczęście wybór urządzeń do domowego masażu twarzy jest duży. Do zalet takiego sprzętu należą: stosunkowo niska cena (przeciętnie 25-100 zł) oraz łatwość w obsłudze. Rzeczy, które można wykorzystać do automasażu, to m.in.:
- płytka Gua Sha,
- roller do twarzy z jadeitu,
- masażer 3D,
- bańka chińska.
Chcesz poznać zalety masażu twarzy i urządzeń, które mogą być pomocne? Odwiedź naszą galerię!
Masaż twarzy płytką Gua Sha
Nie każdy wie, w jaki sposób stosuje się płaskie, kolorowe kamienie. Nie jest to nic innego jak kamień Gua Sha, służący do masażu twarzy. W jednym ze swoich postów na Instagramie Marta Kupińska wyjaśnia, że tym urządzeniem można robić zarówno krótkie, kilkuminutowe masaże, jak i te dłuższe, trwające minimum kwadrans. Krótkie zabiegi są dopuszczalne nawet codziennie, zaś dłuższe, trwające od 15 do 20 minut, zaleca się wykonywać maksymalnie dwa razy w tygodniu. Instruktorka pokazuje dokładnie, jaki przebieg powinien mieć taki masaż. Każdy ruch można powtórzyć od 3 do 10 razy.
Dowiedz się więcej:
Ekspertka wyjaśnia, że masaż płytką Gua Sha wykonuje się w tzw. poślizgu. Aby go uzyskać, po twarzy należy rozprowadzić odpowiedni olejek. Może to być jeden z produktów dostępnych w aerozolu, są one bardzo wygodne w użyciu. Płytkę należy przesuwać po twarzy pod kątem 45 stopni. Ważny jest także kierunek przesuwania Gua Sha. Marta Kupińska ilustruje swoje zalecenia względem masażu twarzy przy pomocy Gua Sha na poniższym zdjęciu.
Od miejsca między brwiami przesuwa się płytkę pionowo w górę, po czole, w kierunku nasady włosów. Na czole nad brwiami masaż wykonujemy po łuku, od wewnętrznej do zewnętrznej strony czoła (w kierunku skroni). Natomiast pod dolną powieką płytkę przesuwamy od skroni w stronę skóry pod wewnętrznym kącikiem oka. Masaż nosa wykonujemy od płatka skóry między dziurkami w nosie w stronę górnej części nosa, a także od strony skrzydełek nosa w kierunku uszu (po łuku). W tym samym kierunku, również po łuku (w stronę uszu) wykonujemy masaż od kącików ust oraz dołu brody. Warto również przesunąć płytkę wokół ust, począwszy od górnej części brody, a na skórze pod nosem skończywszy.
Zalety stosowania kamienia Gua Sha to:
- ujędrnienie skóry,
- poprawa owalu twarzy,
- redukcja i spłycenie zmarszczek,
- zmniejszenie opuchlizny i cieni pod oczami,
- podniesienie łuku brwiowego,
- rozluźnienie mięśni twarzy,
- usunięcie zastanej limfy (drenaż limfatyczny),
- poprawa kolorytu skóry,
- dotlenienie skóry,
- lepsze napięcie skóry.
Sprawdź, dlaczego warto wypróbować jogę twarzy, czyli naturalnej metody odmładzania!
Joga twarzy to sposób na młodszy wygląd buzi bez wychodzenia z domu. Jeśli jeszcze nie wypróbowałaś tej metody, to zobacz zestaw ćwiczeń, które sprawią, że twoja skóra będzie jędrna. Rób je regularnie...
Masaż rollerem do twarzy
Masaż twarzy rollerem jest bardzo delikatny, ale przyjemny i odprężający. Przyrząd do takiego masażu wygląda jak rączka z dwoma zwężającymi się na końcach kamiennymi wałeczkami. Jeden z nich jest większy, a drugi mniejszy, dzięki czemu można dobrać odpowiednią nasadkę do danego miejsca na twarzy. Do produkcji rollerów wykorzystuje się kamień jadeitu, który przyjemnie chłodzi skórę. Takie urządzenia nie są drogie, za to mogą znaleźć wiele praktycznych zastosowań w codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Pomogą rozprowadzić równomiernie krem lub maseczkę, a także zapewnią uczucie relaksu.
Masaż twarzy masażerem 3D
Efekt liftingu i poprawę krążenia krwi oraz limfy pozwala uzyskać masażer 3D. Jego stosowanie nie wymaga używania olejków do masażu, ponieważ można go stosować bez „poślizgu”. Masaż takim urządzeniem pozwala intensywnie rozmasować tkanki, jak przekonuje Marta Kucińska. Kierunek ruchów, jakie należy wykonywać masażerem, ekspertka pokazała na Instagramie.
Masaż twarzy bańką chińską
Bańki chińskie do masażu twarzy występują w trzech rozmiarach. W profesjonalnym salonie masażu masażysta używa dwóch baniek jednocześnie, ale w domowych warunkach lepiej ograniczyć się do jednej (łatwiej będzie koordynować ruchy). Przed przystąpieniem do masażu skórę należy natłuścić, np. olejkiem jaśminowym. Następnie ściskamy bańkę, przykładamy jej otwór do twarzy i wykonujemy posuwiste ruchy po skórze tak, aby ją naciągnąć. Masaż robimy od środka twarzy w kierunku zewnętrznym i ku górze. Tylko po bokach twarzy skórę przesuwamy w dół. Sposób, w jaki należy masować, dokładnie omawia instagramerka o nicku twoj_spokoj.
Odmładzający masaż kamieniem gua sha. Mała inwestycja, a wielkie rezultaty!
Zmarszczki, opuchlizna, szara cera? Nie trzeba drogich zabiegów, bo wystarczy masaż niedrogim gadżetem. Kamień gua sha można kupić już od dwudziestu złotych i choć wygląda niepozornie, może przynieść ...
Kobido – japoński masaż twarzy
Masaż twarzy kobido to japoński masaż liftingujący, szyi, dekoltu, karku i pleców w górnej części kręgosłupa. Wykonuje się go na leżąco, po masażu pleców. To bodajże najbardziej skomplikowany masaż twarzy, dlatego jego wykonanie warto powierzyć profesjonalnemu masażyście. Warto jednak o nim wspomnieć, ponieważ działa odmładzająco i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem kobiet walczących ze zmarszczkami. Wśród zalet masażu kobido wymienia się:
- lifting twarzy, szyi i dekoltu,
- rozluźnienie mięśni twarzy,
- zmniejszenie napięcia mięśni karku i pleców,
- wygładzenie zmarszczek,
- pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny,
- przywrócenie skórze elastyczności i sprężystości,
- niwelowanie objawów bruksizmu,
- zmniejszanie objawów migreny,
- usuwanie bólu głowy.
Rozpoczynając swoją przygodę z masażem twarzy, warto pamiętać o tym, że nie wszystkie zabiegi muszą być wykonywane przy pomocy specjalnych urządzeń. Istnieje także wiele technik masażu, które wykonuje się palcami. Można z nimi eksperymentować, aby się przekonać, co sprawi nam największą przyjemność i przyniesie pożądane korzyści.
Uzupełnij domową apteczkę
Kobieta
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl
- Cichopek i Kurzajewski chcą żyć jak milionerzy. Zamieszkają w PAŁACU wartym fortunę
- Lekarze zakazali odwiedzania Kozidrak nawet najbliższej rodzinie. Znamy nowe fakty
- Bosacka mówi o swoim nowym ukochanym! Przekazała też radosną nowinę
- Wszyscy zobaczyli rozmiar spodni Maryli! Krawcowa poszerza jej ubrania?