Niebieska Linia znowu aktywna

aole
123RF
Po 3 miesiącach milczenia numer 22 668 70 00 czyli słynna Niebieska Linia znowu odpowiada. Rząd obciął fundusze, jednak z pomocą przyszli internauci i firma Avon. Finansowe wsparcie wystarczy do końca 2017 roku.

1 stycznia 2017 roku Niebieska Linia zamilkła, a osoby, które dotnęła przemoc w rodzinie, zostały pozbawione pomocy. Z poradnii telefonicznej i mailowej w 2016 roku skorzystało ponad 6 tysięcy osób. Ministerstwo Sprawiedliwości nie uznao jednak działalności Niebieskiej Linii za niezbędą i obcięło dotację o 100 tys. zł.

Poradnia telefoniczna prowadzona przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie przestała działać. Przez ostatnie 3 miesiące pomoc można było uzyskać jedynie drogą mailową, dzięki działaności wolontariuszy.

Skoro dla rządu pomoc ofiarom przemocy w rodzinie nie okazała się ważna, wesprzeć poradnię postanowiły prywatne osoby. Uzyskana w publicznej zbiórce kwota wyniosła 34 000 zł, nie wystarczyło to jednak do wznowienia działaności poradni.

Z pomocą przyszła firma Avon, która w ramach kampanii "AVON kontra Przemoc" przekazała brakującą kwotę.

- Nie mogliśmy pozostać obojętni wobec zamknięcia Poradni telefonicznej Niebieskiej Linii, dlatego przekazaliśmy kwotę pozwalającą na jej działanie do końca roku. Wierzymy, że dzięki temu wiele kobiet otrzyma potrzebne im wsparcie. Naszym celem jest nie tylko nagłaśnianie problemu przemocy domowej, ale również aktywne jej przeciwdziałanie i z dumą to robimy, prowadząc od lat kampanię Avon kontra Przemoc – mówi Barbara Goździkowska, General Manager Avon Cosmetics Polska.

- Te 6 tysięcy historii to dowód na to, jak bardzo potrzebne jest miejsce, w którym można otrzymać wsparcie. Trudno nam to sobie wyobrazić, dopóki sami lub ktoś z naszych bliskich nie doświadczy przemocy. Czujemy się wtedy bardzo bezradni i osamotnieni, a pomoc psychologa i prawnika dodaje sił i pozwala walczyć o bezpieczeństwo, godność i zadośćuczynienie. Dlatego bardzo dziękuję anonimowym darczyńcom, którzy wsparli nas w zbiórce publicznej oraz firmie AVON, dzięki której poradnia wznowiła działalność – mówi Renata Durda, kierowniczka Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia" IPZ.


Zobacz także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet