Tego o kobietach nie wiedzą internauci. Oto pytania o kobiety, jakie użytkownicy zadają wyszukiwarkom. Niektóre z nich są zaskakujące

Marta Siesicka-Osiak
Marta Siesicka-Osiak
Fraza "Czy kobiety...?" rozwija się w wyszukiwarce w naprawdę zaskakujące pytania.
Fraza "Czy kobiety...?" rozwija się w wyszukiwarce w naprawdę zaskakujące pytania. Pheelings Media / GettyImages
Obecnie uważa się, że internet jest w stanie dostarczyć odpowiedzi na każde, nawet najdziwniejsze pytanie. Jednak czasem to właśnie stawiane pytania bywają bardziej zaskakujące niż otrzymywane na nie odpowiedzi. Co wyświetla jedna z wyszukiwarek po wpisaniu frazy „Czy kobiety…”? Poniższa lista podpowiedzi z pewnością zaskakuje. Zobacz, o co pytają internauci i poznaj odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Wielu osobom internet wydaje się dobrym, darmowym doradcą, który nie osądza za zadawane pytania i nie wyśmiewa z powodu braku wiedzy. Dlatego użytkownicy bez skrępowania wpisują w internetowych wyszukiwarkach najbardziej nurtujące ich pytania. Sprawdziliśmy, czego internauci nie wiedzą o kobietach i co ich najbardziej interesuje, a także zaleźliśmy odpowiedzi na te pytania.

Tego nie wiemy o kobietach. Odpowiedzi szukamy w wyszukiwarce

Czy kobiety mają prawa?

Odpowiedź: TAK. Kobiecie, jako człowiekowi przysługują takie same prawa, jak mężczyźnie, ze względu na to, że ich źródłem jest godność ludzka a nie płeć. Niestety w niektórych rejonach świata prawa i wolność ludzi, a przede wszystkim kobiet są nagminnie łamane lub ignorowane.

Teoretycznie prawa człowieka są powszechne, przyrodzone, niezbywalne, nienaruszalne, naturalne i niepodzielne. W praktyce, niestety często wygląda to zupełnie inaczej. Mimo licznych konwencji dotyczących praw politycznych, równego wynagrodzenia czy likwidujących różnego rodzaju dyskryminacje, na całym świecie w stosunku do kobiet dochodzi do licznych naruszeń tych praw i to na różnych płaszczyznach.

Przeczytaj również:

Czy kobiety mają mutację?

Odpowiedź: TAK. Mutacja głosu to naturalny proces związany z dojrzewaniem, który rozpoczyna się zazwyczaj między 12 a 16 rokiem życia i trwa ok. dwóch lat. Wbrew powszechnie panującej opinii, nie tylko młodzi mężczyźni przechodzą mutację.
U dziewcząt także pojawia się mutacja, choć ma ona zdecydowanie mniej spektakularny przebieg. Zazwyczaj zbiega się z pojawieniem się pierwszej miesiączki. U nastolatek następuje obniżenie wysokości głosu zazwyczaj o jedną tercję lub mniej.

Dowiedz się więcej na temat:

Czy kobiety istnieją?

Odpowiedź: TAK. Skąd takie pytanie w wyszukiwarce? Być może ma to związek z książką „Magma”, w której autorka – Agnieszka Graf – zadaje pytanie: czy kobiety istnieją realnie?

Czy kobiety mają testosteron?

Odpowiedź: TAK. Testosteron jest to hormon występujący także w organizmie kobiecym, ale w znacznie niższym stężeniu niż u mężczyzn. Produkowany jest w niewielkich ilościach przez korę nadnerczy, jajniki i łożysko. Zarówno jego nadmiar, jak i niedobór wywierać mogą negatywnie wpływać na stan zdrowia kobiety.

Najbardziej charakterystycznym objawem wysokiego poziomu testosteronu u kobiet jest maskulinizacja. Objawia się ona przez przyrost masy mięśniowej, obniżenie barwy głosu i nadmierne owłosienie. Niedobór testosteronu może spowodować spadek libido, wahania masy ciała i nastroju.

Czy kobiety mają jabłko Adama?

Odpowiedź: TAK. Jabłko Adama to potoczna nazwa grdyki, czyli wyniosłość krtaniowej. Jest ona widoczna na szyi po okresie dojrzewania, głównie u mężczyzn, ale może także pojawić się u kobiet. Nazwa pochodzi od biblijnego Adama, któremu wg legendy utknął w gardle kawałek zakazanego owocu.

Grdyka jest zdecydowanie rzadziej widoczna u kobiet i pojawia się – podobnie jak u mężczyzn – w okresie dojrzewania i po nim. Jej widoczność może być uwarunkowana genetyczne, ale także wynikać np. z zaburzeń hormonalnych lub zapalenia krtani.

Czy kobiety mają mniejsze mózgi od mężczyzn?

Odpowiedź: TAK. Badanie rzeczywiście potwierdzają fakt, że mózgi mężczyzn są średnio o około 11 proc. większe niż mózgi kobiet – podobnie jak ich inne narządy – ponieważ rozmiar mózgu jest proporcjonalny do wielkości ciała. Jednak nie niesie to za sobą wzrostu inteligencji.

Lise Eliot, profesor neurologii na Rosalind Franklin University, która przeanalizowała badania ludzkiego mózgu z trzydziestu lat, nie znalazła żadnych znaczących różnic między mężczyznami i kobietami. Nie wykazano związku między masą mózgu a jego funkcjonowaniem i inteligencją.

Aktualne promocje w Lidlu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nakarm psiaka, zgarnij kwiatka: Rozmowa Adrianem Meyerem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet