Tego o kobietach nie wiedzą internauci. Oto pytania o kobiety, jakie użytkownicy zadają wyszukiwarkom. Niektóre z nich są zaskakujące

Marta Siesicka-Osiak
Marta Siesicka-Osiak
Fraza "Czy kobiety...?" rozwija się w wyszukiwarce w naprawdę zaskakujące pytania.
Fraza "Czy kobiety...?" rozwija się w wyszukiwarce w naprawdę zaskakujące pytania. Pheelings Media / GettyImages
Udostępnij:
Obecnie uważa się, że internet jest w stanie dostarczyć odpowiedzi na każde, nawet najdziwniejsze pytanie. Jednak czasem to właśnie stawiane pytania bywają bardziej zaskakujące niż otrzymywane na nie odpowiedzi. Co wyświetla jedna z wyszukiwarek po wpisaniu frazy „Czy kobiety…”? Poniższa lista podpowiedzi z pewnością zaskakuje. Zobacz, o co pytają internauci i poznaj odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Wielu osobom internet wydaje się dobrym, darmowym doradcą, który nie osądza za zadawane pytania i nie wyśmiewa z powodu braku wiedzy. Dlatego użytkownicy bez skrępowania wpisują w internetowych wyszukiwarkach najbardziej nurtujące ich pytania. Sprawdziliśmy, czego internauci nie wiedzą o kobietach i co ich najbardziej interesuje, a także zaleźliśmy odpowiedzi na te pytania.

Tego nie wiemy o kobietach. Odpowiedzi szukamy w wyszukiwarce

Czy kobiety mają prawa?

Odpowiedź: TAK. Kobiecie, jako człowiekowi przysługują takie same prawa, jak mężczyźnie, ze względu na to, że ich źródłem jest godność ludzka a nie płeć. Niestety w niektórych rejonach świata prawa i wolność ludzi, a przede wszystkim kobiet są nagminnie łamane lub ignorowane.

Teoretycznie prawa człowieka są powszechne, przyrodzone, niezbywalne, nienaruszalne, naturalne i niepodzielne. W praktyce, niestety często wygląda to zupełnie inaczej. Mimo licznych konwencji dotyczących praw politycznych, równego wynagrodzenia czy likwidujących różnego rodzaju dyskryminacje, na całym świecie w stosunku do kobiet dochodzi do licznych naruszeń tych praw i to na różnych płaszczyznach.

Przeczytaj również:

Czy kobiety mają mutację?

Odpowiedź: TAK. Mutacja głosu to naturalny proces związany z dojrzewaniem, który rozpoczyna się zazwyczaj między 12 a 16 rokiem życia i trwa ok. dwóch lat. Wbrew powszechnie panującej opinii, nie tylko młodzi mężczyźni przechodzą mutację.
U dziewcząt także pojawia się mutacja, choć ma ona zdecydowanie mniej spektakularny przebieg. Zazwyczaj zbiega się z pojawieniem się pierwszej miesiączki. U nastolatek następuje obniżenie wysokości głosu zazwyczaj o jedną tercję lub mniej.

Dowiedz się więcej na temat:

Czy kobiety istnieją?

Odpowiedź: TAK. Skąd takie pytanie w wyszukiwarce? Być może ma to związek z książką „Magma”, w której autorka – Agnieszka Graf – zadaje pytanie: czy kobiety istnieją realnie?

Czy kobiety mają testosteron?

Odpowiedź: TAK. Testosteron jest to hormon występujący także w organizmie kobiecym, ale w znacznie niższym stężeniu niż u mężczyzn. Produkowany jest w niewielkich ilościach przez korę nadnerczy, jajniki i łożysko. Zarówno jego nadmiar, jak i niedobór wywierać mogą negatywnie wpływać na stan zdrowia kobiety.

Najbardziej charakterystycznym objawem wysokiego poziomu testosteronu u kobiet jest maskulinizacja. Objawia się ona przez przyrost masy mięśniowej, obniżenie barwy głosu i nadmierne owłosienie. Niedobór testosteronu może spowodować spadek libido, wahania masy ciała i nastroju.

Czy kobiety mają jabłko Adama?

Odpowiedź: TAK. Jabłko Adama to potoczna nazwa grdyki, czyli wyniosłość krtaniowej. Jest ona widoczna na szyi po okresie dojrzewania, głównie u mężczyzn, ale może także pojawić się u kobiet. Nazwa pochodzi od biblijnego Adama, któremu wg legendy utknął w gardle kawałek zakazanego owocu.

Grdyka jest zdecydowanie rzadziej widoczna u kobiet i pojawia się – podobnie jak u mężczyzn – w okresie dojrzewania i po nim. Jej widoczność może być uwarunkowana genetyczne, ale także wynikać np. z zaburzeń hormonalnych lub zapalenia krtani.

Czy kobiety mają mniejsze mózgi od mężczyzn?

Odpowiedź: TAK. Badanie rzeczywiście potwierdzają fakt, że mózgi mężczyzn są średnio o około 11 proc. większe niż mózgi kobiet – podobnie jak ich inne narządy – ponieważ rozmiar mózgu jest proporcjonalny do wielkości ciała. Jednak nie niesie to za sobą wzrostu inteligencji.

Lise Eliot, profesor neurologii na Rosalind Franklin University, która przeanalizowała badania ludzkiego mózgu z trzydziestu lat, nie znalazła żadnych znaczących różnic między mężczyznami i kobietami. Nie wykazano związku między masą mózgu a jego funkcjonowaniem i inteligencją.

Aktualne promocje w Lidlu

Materiały promocyjne partnera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Czy Polska jest krajem do rodzenia dzieci?

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Strona Kobiet
Dodaj ogłoszenie