Jest to kwestia wymagająca konsultacji ze specjalistą i powinna być leczona, chociaż większość dzieci trafia do lekarza dopiero po roku, a nawet do trzech lat od momentu wystąpienia moczeń nocnych.
Wbrew powszechnej opinii, moczenie nocne jest przyczyną, a nie skutkiem problemów psychologicznych u dzieci. Pediatra Anna Krysiukiewicz-Fenger opowiedziała o tym jak możemy zdefiniować ten problem u swojego dziecka i kiedy możemy mówić o tym jako o problemie.
Zabrali przedszkolakom zabawki, a te są zachwycone
- Mówimy o tym wtedy, kiedy w ciągu dnia dzieci nadal siusiają powyżej 3. roku życia, a o nocnym wtedy, gdy utrzymuje się powyżej 5. roku życia - powiedziała. Podała także przydatne wskazówki co może zrobić rodzic, by pomóc swojemu dziecku. - Naszą rolą jest zdefiniowanie czy mamy do czynienia z moczeniem pierwotnym czy z moczeniem wtórnym - dodała.
Kiedy moczenie nocne staje się problemem i jak je zdefiniować?
Jak rozmawiać z dzieckiem o moczeniu nocnym?
- Wiemy, że w prawie 98% jest to problem natury medycznej, biologicznej. Dopiero w połączeniu tych różnych form medycznych do pracy z moczeniem mocnym zapraszamy do współpracy terapeutę jako osobę motywującą dziecko w procesie leczenia - wyjaśnia psycholog i psychoterapeuta Anna Resler.
Wahasz się, czy posłać dziecko do przedszkola? Poznaj opinię psychologa - Powszechne jest to, że dzieci trafiają do lekarza na tyle późno, że mają już w sobie zakorzenione poczucie tego, że są niezaradne czy beznadziejne - dodała.
Jak zlikwidować niskie poczucie wartości u dziecka, które zmaga się z tym kłopotem?
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl
- Zapytaliśmy, czy ma dziewczynę! Zagadkowa reakcja Aleksandra Sikory
- Kaczorowska i Pela rozstali się PRZEZ ROMANSE?! Pikantne szczegóły tylko u nas!
- Dowbor już dawno po 60-tce, a cera jak u młódki. Tylko spójrzcie na tę szyję
- Gwiazdy "Żon Miami" przetrwały horror huraganu. Ich historie mrożą krew w żyłach