Spis treści
Nietypowe objawy ciąży. Kiedy wystąpią, warto zrobić test
Oprócz typowych oznak ciąży, kobiety stosunkowo często mogą zaobserwować u siebie także inne, dość zaskakujące symptomy, takie jak np. zwiększone wydzielanie śliny. Sprawdź, w naszej galerii, czego jeszcze przyszłe mamy mogą spodziewać się w pierwszych tygodniach ciąży:
Takie nietypowe objawy daje ciąża
Te objawy mogą świadczyć o tym, że jesteś w ciąży. Ile z nich rozpoznajesz?
Pierwsze sygnały, które mogą świadczyć o tym, że doszło do zapłodnienia komórki jajowej, to m.in.:
- Brak miesiączki – opóźnienie krwawienia miesiączkowego to zazwyczaj pierwszy sygnał świadczący o tym, że mogło dojść do zapłodnienia komórki jajowej. W tym czasie, jak i w kolejnych miesiącach, może pojawiać się plamienie, które zazwyczaj nie jest powodem do niepokoju, ale powinno być omówione z lekarzem prowadzącym ciążę. W ciągu dwóch pierwszych tygodni może wystąpić tzw. plamienie implantacyjne związane z zagnieżdżaniem się zarodka.
- Ból lub nadwrażliwość piersi – tkliwość piersi i zmiany koloru skóry brodawek sutkowych to naturalne oznaki zmian hormonalnych, jakie ciąża powoduje w organizmie kobiety. Zwiększające się stężenie estrogenów i progesteronu oraz rozrost gruczołów sutkowych, może skutkować dolegliwościami bólowymi. Zazwyczaj pojawiają się one około 5 tygodnia ciąży i mogą towarzyszyć ciężarnej aż do rozwiązania.
- Dyskomfort w podbrzuszu – wiele kobiet odczuwa w początkowych tygodniach ciąży delikatny ból lub ciągnięcie w podbrzuszu, podobne do tych, które towarzyszą początkowi miesiączki. Są one powodowane zagnieżdżaniem się zarodka w błonie śluzowej macicy.
- Zmiany apetytu – utrata apetytu i wagi w pierwszych tygodniach ciąży jest częstą jedną z pierwszych oznak ciąży. W tym czasie może zmienić się odbiór smaków i zapachów, a co za tym idzie preferencji kulinarnych. Także nagłe napady głodu i chęć na nietypowe pokarmy, są skutkiem zachodzących zmian hormonalnych.
- Nudności i wymioty – objawy ze strony układu pokarmowego towarzyszą w pierwszym trymestrze ciąży większości kobiet, ale nie odczuwają ich wszystkie ciężarne. Pojawiają się zazwyczaj ok. 6-8 tygodnia i trwają mniej więcej do 14 tygodnia.
O tym, jak ciąża zmienia ciało kobiety, przeczytasz w artykule: Tak ciąża wpływa na organizm kobiety. Rośnie nie tylko brzuch – zmieniają się także serce, skóra i włosy
Kochaj bezpiecznie
Zdrowie
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl
- Wielki powrót Ireny Santor na salony! Wszyscy patrzyli tylko na nią | ZDJĘCIA
- Pogrzeb Jadwigi Barańskiej w USA. Poruszające sceny na cmentarzu | ZDJĘCIA
- Gojdź ocenił nową twarz Edyty Górniak. Wali prosto z mostu: "Niech zmieni lekarza!"
- Na górze paryski szyk, a na dole… Nie uwierzycie w to, jak Iza Kuna wyszła na ulicę!