Takie są różnice pomiędzy wodami. Woda mineralna, źródlana i lecznicza to nie to samo!

Katarzyna Piojda
Na pewno wiesz, co pijesz? Przekonaj się, jakie są różnice w wodzie mineralnej, wodzie źródlanej i wodzie leczniczej. Wyjaśniamy je
Na pewno wiesz, co pijesz? Przekonaj się, jakie są różnice w wodzie mineralnej, wodzie źródlanej i wodzie leczniczej. Wyjaśniamy je Pixabay.com
Bierzesz butelkę, wlewasz wodę do szklanki. Nie zastanawiasz się, jaka to woda. Przecież jest przezroczysta, bez zapachu, no i bez smaku. A powinieneś rozróżniać wodę mineralną, źródlaną i leczniczą.

Zobacz wideo: Jak wybrać najlepszego arbuza w czasie wakacji?

Ciało składa się aż w około 70 procentach z wody - mniejszy procent jest u kobiet, seniorów i osób otyłych, zaś większy u mężczyzn. Skoro tyle w nas wody, to oczywiste, że jest nam ona potrzebna, aby prawidłowo funkcjonować. Dziennie tracimy nawet 3 litry wody z organizmu, przede wszystkim w wyniku działania układu pokarmowego, nerek, płuc oraz poprzez skórę, pocąc się.

Takie są różnice pomiędzy wodami - zobacz wyjaśnienie w poniższej galerii.

Nie tylko w upały tracimy wodę i pić nam się chce. Powinniśmy przyjmować 2-3 litry wody dziennie. Najlepiej pragnienie gasi woda czysta, bez smaku i zapachu. Ta najskuteczniej nawadnia nas także od środka. Do wyboru mamy wodę mineralną, wodę źródlaną, wodę leczniczą, no i poczciwą kranówkę. Tłumaczymy różnice.

Polecane oferty

* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

w
werka
W sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałam jakie są różnice pomiędzy nimi. Zazwyczaj pije cisowianke mineralną, bo ta najbardziej mi smakuje.
G
Gość
Najlepsza jest wódka.
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet