Infekcje miejsc intymnych - jak sobie pomóc?

Opracowanie Izabela Mortas
Problem z nietrzymaniem moczu dotyka aż 3,5 miliona kobiet. Część z nich wstydzi się do tego przyznać.
Problem z nietrzymaniem moczu dotyka aż 3,5 miliona kobiet. Część z nich wstydzi się do tego przyznać. Freeimages.com
Sezon wiosennej aury trwa w najlepsze, a latem atrakcji na świeżym powietrzu pojawi się jeszcze więcej: kąpiele w morzu czy leżenie na chłodnym piasku na plaży. Jak zatem w ten intensywny dla naszego organizmu czas nie stracić ani jednej chwili na kolejną walkę z nieprzyjemną infekcją dolnych dróg moczowych? Walkę, która według najnowszego raportu „Infekcje dolnych dróg moczowych – leczenie i zapobieganie nawrotom – www.leczdrogimoczowe.pl” jest uciążliwa aż dla trzech czwartych respondentek.

Problem nawracających infekcji dolnych dróg moczowych dotyczy około 20 procent Polek w różnym wieku. Według raportu konieczność częstego oddawania moczu, nagła, nawracająca potrzeba wizyty w toalecie oraz pieczenie i ból podczas oddawania moczu to główne objawy, z jakimi zmagają się respondentki. W opinii Polek na infekcje dolnych dróg moczowych narażone są przede wszystkim kobiety. Choć problem definiowany jest prawidłowo, wiele osób nie potrafi rozprawić się z nim na tyle skutecznie, aby już nigdy nie powrócił.

Zdecydowana większość kobiet w Polsce definiuje zakażenia dróg moczowych jako dolegliwość bardzo uciążliwą. Aż 60 procent z nich odczuwa dyskomfort oraz niezdolność do wykonywania codziennych czynności w pracy lub szkole.

Istotne jest zachowanie kilku prostych zasad w codziennym życiu, które znacząco zmniejszają ryzyko powstawania infekcji dolnych dróg moczowych. Należą do nich między innymi właściwa higiena osobista, picie odpowiedniej ilości płynów, zapobieganie wychłodzeniu dolnych partii ciała, odpowiednia higiena (również partnera) przed i po stosunku płciowym, zmiana środków plemnikobójczych na inną metodę antykoncepcji.

Oprócz zmian w codziennych zwyczajach, znaczenie ma także stosowanie preparatów zapobiegających nawrotom infekcji. Taki preparat powinien mieć kompleksowe działanie przywracające prawidłowe funkcjonowanie dolnych dróg moczowych: moczopędne, zapobiegające przyczepianiu się bakterii do ścian pęcherza (antyadhezyjne), przeciwzapalne, rozkurczowe. Z pomocą przyjść może fitoterapia, czyli stosowanie leków pochodzenia naturalnego o skuteczności i bezpieczeństwie potwierdzonych w badaniach klinicznych. Unikalność tej metody polega nie tylko na skutecznym leczeniu występujących dolegliwości, ale przede wszystkim na działaniu profilaktycznym, dzięki któremu można znacząco zmniejszyć ryzyko nawrotu kłopotliwej choroby.

"Do zobaczenia". Premiery kinowe czerwiec 2017: "Wonder Woman" i "Baywatch"!

Komentarze 5

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

D
Danusia33

No takie infekcje to jest na prawdę tragedia, najgorzej jak się potem wloką długi czas za nami bo ciężko jest je doleczyć.  Ja się na szczęście nie dawno dowiedziałam że jest taki środek - Invag. To lek probiotyczny który pomaga w zapobieganiu infekcjom układu moczowo- płciowego i warto go stosować w okresach słabszej odporności czy po leczeniu antybiotykami zeby nie narażać się na infekcje właśnie 

 

A
Alka

Co raz więcej osób pyta mnie w aptece o globulki przeciw infekcji intymnej. Wszystkim polecam globulki i kapsułki od sprawdzonego producenta Hexanova. Pacjentki często wracają, żeby podziękować za skuteczny lek.

 

m
monika893

Przede wszystkim wizyta u lekarza. Trzeba znaleźć źródło takich kłopotów. Następnie ja polecałabym dobry płyn do higieny intymnej do stosowania na co dzień. Ja używam Mucovagin i z tego, co doczytała na etykiecie - idealnie nadaje się po infekcjach intymnych, jako ochrona.

K
Karolina

Dobry płyn do higieny intymnej szczególnie latem to podstawa, ale nie należy przesadzać. W ciągu dnia można podmyć się samą wodą. Mam w domu deskę myjącą USPA i przydaje mi się zwłaszcza gdy mam okres. Gdy mi się spieszy mogę szybko się odświeżyć. Jeśli np. gdzieś wyjeżdżam to zabieram ze sobą nawilżone chusteczki do higieny intymnej. Oczywiście noszę też odpowiednią bieliznę.

 

 

...
Dziesiątki reklam na swędzącą cipę, wrzody, gazy, przeczyszczenie itp. serwują nam stacje telewizyjne w porach posiłków. Dziekujemy.
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet