Uprawianie sportu przynosi ogromne korzyści zarówno dziecku, jak i rodzicom. Maluchy uczą się współpracy w grupie, zdrowej rywalizacji, dyscypliny, wytrwałości w dążeniu do celu, pokonywania własnej słabości, przestrzegania określonych zasad, umiejętności radzenia sobie z wyzwaniami, porażkami, trudnymi sytuacjami czy drobnymi kontuzjami.
Wszystko to sprawia, że nasze dziecko będzie lepiej radziło sobie w szkole, w relacjach z rówieśnikami, a później w dorosłym życiu. Sport bowiem nie tylko wzmacnia ciało, ale i psychikę, sprawiając że maluchy łatwiej radzą sobie z emocjami a ich poczucie własnej wartości i wiara w siebie znacznie wzrastają.
Zdrowie
Ruch jest również ogromnie ważny dla prawidłowego rozwoju fizycznego dzieci. Dotlenia organizm, wzmacnia kości i mięśnie, buduje kondycję, pozwala zachować prawidłową masę ciała. Jest doskonałym sposobem na rozładowanie energii, która rozpiera nasze maluchy.
Czytaj także: Czy kemping to dobry pomysł na rodzinne wakacje?
Nie zapominajmy, że decydując się na aktywne spędzenie czasu z dzieckiem, robimy też przysługę sobie. Wysiłek fizyczny niweluje stres, zmęczenie, ból, poprawia samopoczucie i samoocenę, relaksuje, wpływa pozytywnie na wydolność układu krążenia, zmniejszając ryzyka wystąpienia chorób wieńcowych.
Radość
Endorfiny wydzielane przez nasz organizm w trakcie wysiłku fizycznego dostarczają mnóstwo pozytywnej energii, zadowolenia, radości.
Sport uprawiany razem z dzieckiem jest doskonałą okazją do nawiązania dodatkowej więzi, poznania, zrozumienia, zbudowania wzajemnego zaufania. Wspólne przeżycia łączą, a radość ze spędzonego z rodzicami czasu jest dla naszych dzieci dodatkową nagrodą.
Zobacz, jakie sporty najlepiej uprawiać razem z dziećmi
Zobacz także: Jak wychować szczęśliwe dziecko?
- Kangurowanie – niezwykły lek dla noworodków
- Inteligentny wózek, który sam jeździ
- Karmienie piersią nie tylko w domowym zaciszu
- Pracujące tymczasowo przyszłe mamy nie muszą bać się utraty pracy
- Wójtowie dopłacą do pracy niani
- Jak sobie radzić z niejadkiem?
- Wahasz się, czy posłać dziecko do przedszkola?