Nie trzeba wiele, by poprawić jakość życia. 10 wskazówek, dzięki którym spojrzysz na świat z większym optymizmem i poczujesz się lepiej

Anna Bartosiewicz
Czasami, by poczuć się lepiej, wystarczy wprowadzić niewielkie zmiany.Zobacz w galerii, jakie!
Czasami, by poczuć się lepiej, wystarczy wprowadzić niewielkie zmiany.Zobacz w galerii, jakie! 123 RF
W dzisiejszym zabieganym świecie, pełnym stresów i wyzwań, często zapominamy o prostych sposobach, które mogą znacząco poprawić jakość naszego życia. Szukając skomplikowanych rozwiązań, nie dostrzegamy tych małych. Ogromny wpływ na samopoczucie mogą mieć nawet codzienne, drobne nawyki. Oto kilka prostych porad, które warto wprowadzić do swojej rutyny.

Spis treści

Unikaj pułapek diety

Wiele osób zastanawia się, co zmienić w swoim życiu, aby poprawić jego jakość i czerpać z niego więcej satysfakcji. Często zapominamy jednak o tym, że tylko holistyczne podejście do zmian pomoże wprowadzić je na trwałe. Aby osiągnąć sukces, warto zacząć od małych rzeczy.

Wśród postanowień często pojawia się to związane ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. Nie ma nic złego w chęci posiadania zgrabnej sylwetki, ale warto pamiętać o tym, że odpowiednia dieta to nie wszystko. Warto także zwrócić uwagę na to, w jakich okolicznościach spożywamy posiłki, jak szybko przeżuwamy jedzenie i czy nie jemy w stresie.

Nawet po ograniczeniu ilości spożywanych pokarmów dieta może nie przynieść oczekiwanego rezultatu, jeśli nie zadbamy o spokój w trakcie konsumpcji. Na czas jedzenia najlepiej jest odłożyć telefon i wyłączyć komputer tak, aby móc w pełni odciąć się od bodźców, które rozpraszają nas na co dzień i nie marnować czasu.

Zadbaj o regularną aktywność fizyczną

Warto również zatroszczyć się o to, aby każdego dnia się ruszać. Zwłaszcza, jeżeli mamy stresujący tryb życia. Nie każdy wie, że u podstawy piramidy żywieniowej, rekomendowanej m.in. przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, znajduje się aktywność fizyczna, a nie produkty spożywcze.

Zobacz, co warto zmienić, by odnaleźć spokój

Dobrym rozwiązaniem dla osób, które do działania motywują osiągane wyniki, są aplikacje do monitorowania swoich osiągnięć. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo tego typu narzędzi. Mierzą one ilość spalonych kalorii, zrobionych kroków czy przebytych kilometrów. Nie trzeba kupować inteligentnej opaski czy smartwatcha, żeby otrzymywać informacją zwrotną. Ruch można monitorować automatycznie, po wyrażeniu odpowiednich zgód na urządzeniu mobilnym, np. w Google Fit. Aplikacja wykryje rodzaj aktywności wykonywanej w ciągu dnia i przygotuje zestawienie z podsumowaniem.

Monitoruj sen

Niektórzy rekomendują, aby zmiany w swoim życiu rozpocząć od zadbania o odpowiednią ilość snu. Na rynku dostępne są liczne narzędzia i urządzenia do monitorowania snu. Taką opcję mają wbudowane smartwatche, ale można także pobrać aplikację, dzięki której sprawdzimy, jak długo przebywamy w poszczególnych fazach snu, np. Monitor snu. (Niestety w tym przypadku smartfon powinien znajdować się w pobliżu śpiącej osoby, co nie jest dobre dla higieny snu.)

Warto przeczytać również:

Nie wymagaj od siebie zbyt wiele

Kolejnym błędem, który często popełniają osoby z postanowieniami, jest zbyt wymagające podejście do samego siebie. Jeżeli poprzeczka zostanie podniesiona zbyt wysoko, ciężko będzie wcielić swoje plany w życie. Zmiany warto zaczynać od małych kroków.

Zobacz 10 rzeczy, które pomogą Ci żyć w harmonii i zgodzie ze sobą.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szeremeta odrzuciła pół miliona

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet