One Billion Rising - Nazywam się Miliard. Cała Polska zatańczyła przeciwko przemocy

Aole, red
Waldemar Wylegalski/Polskapress
One Billion Rising (Nazywam się Miliard) to ogólnoświatowy protest w formie tańca. Ma zwrócić uwagę na przemoc wobec dziewcząt i kobiet, przede wszystkim na najbardziej drastyczny, wciąż lekceważony jej przejaw – przemoc seksualną.

W tym roku dzięki akcji organizatorzy chcieli poruszyć temat przeciwdziałania przemocy na poziomie lokalnym. Po raz szósty w kilkudziesięciu miejscowościach w Polsce kilkadziesiąt tysięcy osób zatańczyło i zaprotestowało przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt, szczególnie przemocy na tle seksualnym.

Przemyśl był jednym z 90 miast w Polsce, które wzięły udział w akcji One Billion Rising.

- Samorządy mają niezwykle istotną rolę do odegrania w przeciwdziałaniu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet. Nikt lepiej nie zna potrzeb i problemów swojej społeczności i to one mogą najskuteczniej zadziałać – mówi Anna Grad-Mizgała, organizator akcji w Przemyślu.

- To okazja do zaapelowania do lokalnych decydentek i decydentów, by temat przemocy wobec kobiet i dziewcząt stał się dla nich jednym z priorytetowych działań. To także apel do kandydatek i kandydatów w wyborach samorządowych, by kwestie przemocy wobec kobiet włączyli do swoich wyborczych programów. Chcemy pokazać, że przemoc wobec kobiet dzieje się tu i teraz, obok nas – u naszych sąsiadów, przyjaciół i znajomych, na naszej ulicy, podwórku, domu. Problem przemocy wobec kobiet jest naszym lokalnym problemem.

„One Billion Rising” (po polsku „Nazywam się Miliard”) to ogólnoświatowy protest w formie tańca, który zwraca uwagę na przemoc wobec dziewcząt i kobiet, przede wszystkim na najbardziej drastyczny, wciąż lekceważony jej przejaw – przemoc seksualną. W tym roku akcją przeniesiono na poziom lokalny.- Samorządy mają niezwykle istotną rolę do odegrania w przeciwdziałaniu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet. Nikt lepiej nie zna potrzeb i problemów swojej społeczności i to one mogą najskuteczniej zadziałać – mówi Anna Grad-Mizgała, organizator akcji w Przemyślu.- To okazja do zaapelowania do lokalnych decydentek i decydentów, by temat przemocy wobec kobiet i dziewcząt stał się dla nich jednym z priorytetowych działań. To także apel do kandydatek i kandydatów w wyborach samorządowych, by kwestie przemocy wobec kobiet włączyli do swoich wyborczych programów. Chcemy pokazać, że przemoc wobec kobiet dzieje się tu i teraz, obok nas – u naszych sąsiadów, przyjaciół i znajomych, na naszej ulicy, podwórku, domu. Problem przemocy wobec kobiet jest naszym lokalnym problemem.Przemyśl był jednym z 90 miast w Polsce, które wzięły udział w akcji One Billion Rising.Zobacz także: One Bilion Rising w Rzeszowie. Zatańczyli na Rynku przeciw przemocy<script class="XlinkEmbedScript" data-width="640" data-height="360" data-url="//get.x-link.pl/ab7658d5-fd88-433c-2d53-df701fa35508,aa3417be-c8a0-adc7-c066-9fe5f46b89a8,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1"></script>

Akcja One Billion Rising w Przemyślu. Zatańczyły przeciwko p...

Zobacz także: One Bilion Rising w Rzeszowie. Zatańczyli na Rynku przeciw przemocy

Akcja przeciwko przemocy wobec kobiet w Sławnie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na placu Wyszyńskiego w Sławnie już po raz drugi uczestnicy akcji One Billion Rising zatańczyli przeciwko przemocy wobec kobiet.

- Nie boimy się głośno mówić stop przemocy. Jej nie powinno w ogóle być - mówiła Ewelina Stach, koordynatorka akcji przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt w Sławnie. - Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasze wydarzenie, m.in. burmistrzowi miasta Sławno - Krzysztofowi Frankensteinowi, staroście sławieńskiemu - Wojciechowi Wiśniowskiemu oraz radnym Kindze Cichawie i Dominikowi Margielewskiemu.

W trakcie akcji na placu głos zabrało kilka osób. O tym, gdzie należy szukać pomocy mówiła Małgorzata Maciuk-Radawiec, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie. - Ta pomoc może przyjść od przedstawicieli różnych służb, w tym od psychologa, prawnika, policjanta, lekarza, pracownika socjalnego - przypominała dyrektor PCPR.

Na placu Wyszyńskiego w Sławnie już po raz drugi uczestnicy akcji One Billion Rising zatańczyli przeciwko przemocy wobec kobiet.- Nie boimy się głośno mówić stop przemocy. Jej nie powinno w ogóle być - mówiła Ewelina Stach, koordynatorka akcji przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt w Sławnie. - Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasze wydarzenie, m.in. burmistrzowi miasta Sławno - Krzysztofowi Frankensteinowi, staroście sławieńskiemu - Wojciechowi Wiśniowskiemu oraz radnym Kindze Cichawie i Dominikowi Margielewskiemu. W trakcie akcji na placu głos zabrało kilka osób. O tym, gdzie należy szukać pomocy mówiła Małgorzata Maciuk-Radawiec, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie. - Ta pomoc może przyjść od przedstawicieli różnych służb, w tym od psychologa, prawnika, policjanta, lekarza, pracownika socjalnego - przypominała dyrektor PCPR. A czym jest tak naprawdę akcja One Billion Rising? To ogólnoświatowy protest w formie tańca, który zwraca uwagę na przemoc wobec dziewcząt i kobiet, przede wszystkim na najbardziej drastyczny, wciąż lekceważony jej przejaw - przemoc seksualną. W tym roku dzięki akcji organizatorzy chcą poruszyć temat przeciwdziałania przemocy na poziomie lokalnym.

Akcja przeciwko przemocy wobec kobiet w Sławnie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Kraków. Na placu Szczepańskim zatańczyli, by bronić kobiety przed przemocą

Akcja „Nazywam się miliard” została zorganizowana z okazji walentynek. W tym roku akcja miała zwrócić uwagę na temat przeciwdziałania przemocy na poziomie lokalnym, gdyż organizatorzy, po analizie gminnych programów przeciwdziałania tego zjawiska zauważyło, że są one niepełne i nieskuteczne.
Happening był także apelem do kandydatek i kandydatów w nadchodzących wyborach samorządowych, by kwestie przemocy wobec kobiet włączyli do swoich wyborczych programów.

Na placu Szczepańskim w Krakowie zatańczyli, by bronić kobiety przed przemocą

Kraków. Na placu Szczepańskim zatańczyli, by bronić kobiety ...

One Bilion Rising przy fontannie w Zawierciu ZDJĘCIA

Za nami One Bilion Rising - Nazywam się Miliard w Zawierciu. Uczestnicy zatańczyli do piosenki "Tańczę, bo mam dość" W środę, 14 lutego, na placu przy fontannie w Zawierciu odbyło się wydarzenie One Bilion Rising - Nazywam się Miliard. W wydarzeniu wzięło udział kilkadziesiąt osób.

Uczestnicy wspólnie zatańczyli układ choreograficzny. Był to protest przeciwko przemocy. Układ przygotowały instruktorki ze Studia Tańca i Fitness Eu4ya. Zatańczono do utworu "Tańczę, bo mam dość".

One Bilion Rising przy fontannie w Zawierciu ZDJĘCIA

One Billion Rising - Nazywam się Miliard: W Poznaniu tańczyli przeciwko przemocy [ZDJĘCIA]

W środę na poznańskim placu Wolności po raz kolejny odbyła się akcja One Billion Rising - Nazywam się Miliard.
Taniec trwa około 5 minut. Na całym świecie wszyscy uczestnicy tańczą ten sam układ. Stolica Wielkopolski do wydarzenia włączyła się już po raz szósty, wcześniej tańczono m.in. w głównej hali starego dworca PKP, przy pomniku Starego Marycha, czy na dziedzińcu Urzędu Miasta.

One Billion Rising - Nazywam się Miliard: W Poznaniu tańczyli przeciwko przemocy

One Billion Rising - Nazywam się Miliard: W Poznaniu tańczyl...

Nazywam się Miliard/One Billion Rising w Bydgoszczy. Walentynkowa manifestacja na Starym Rynku [zdjęcia, wideo]

Bydgoska edycja One Billion Rising/Nazywam się Miliard, zainicjowana w Bydgoszczy przez Nieformalną Grupę Inicjatywną, rozpoczęła się o godz. 18.00 na Starym Rynku.

Bydgoska edycja One Billion Rising/Nazywam się Miliard, zainicjowana w Bydgoszczy przez Nieformalną Grupę Inicjatywną, rozpoczęła się o godz. 18.00 na Starym Rynku.

Nazywam się Miliard/One Billion Rising w Bydgoszczy. Walenty...


Sosnowiec. One Billion Rising. Panie zatańczyły na Patelni WIDEO + ZDJĘCIA

Sosnowiecką odsłonę światowej akcji ONE BILLION RISING (po polsku Nazywam się Miliard) możnba było podziwiać na Placu Stulecia, czyli popularnej Patelni.

Tą wspólną Akcją chcemy poruszyć temat przeciwdziałania przemocy na poziomie lokalnym. Tańczymy i protestujemy przeciw przemocy pod hasłem „ Lokalnie i solidarnie przeciwko przemocy wobec kobiet” - podkreślały organizatorki.

Akcja One Billion odbywa się na całym świecie co roku od 2013 r, zawsze 14.02. Każdego roku w Polsce, w Akcji bierze udział ok. 80 miast. Od początku w gronie miast tańczących przeciw przemocy jest Sosnowiec. W sosnowieckiej Akcji – „ NAZYWAM SIĘ MILIARD” wezmą udział mieszkańcy miasta oraz młodzież sosnowieckich szkół średnich

One Billion Rising w Sosnowcu.

Sosnowiec. One Billion Rising. Panie zatańczyły na Patelni W...

Walentynkowa manifestacja na Starym Rynku w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]
Bydgoska edycja One Billion Rising/Nazywam się Miliard, zainicjowana w Bydgoszczy przez Nieformalną Grupę Inicjatywną, odbyła się na Starym Rynku.

Bydgoska edycja One Billion Rising/Nazywam się Miliard, zainicjowana w Bydgoszczy przez Nieformalną Grupę Inicjatywną, odbyła się na Starym Rynku. One Billion Rising (Nazywam się Miliard) to ogólnoświatowy protest w formie tańca. Ma zwrócić uwagę na przemoc wobec dziewcząt i kobiet. Hasło tegorocznej manifestacji to "Lokalnie i solidarnie przeciwko przemocy wobec kobiet"Wydarzenie organizowane jest zawsze 14 lutego.Pogoda na czwartek, 15 lutego

Tańczyli w proteście przeciw przemocy wobec kobiet na Starym...

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

n
normals
Przemoc wobec kobiet - podrygiwania na ulicy, terroryzm muzułmański w Europie - malowanie kredą chodników i światełka na budynkach publicznych.

100% skuteczności (w praniu mózgów).
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet